Сакам да кажам/Сакам да прашам

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Си се изборив цел ден да сум слободен.Убаво поминат ден.По дома, со девојката.Си спремавме доручек, ручек, палачинки.Цел ден пиевме вино за на крај она да се надрви и јас да си дремам на интернет :D
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
550933_232139216913179_1721313566_n.jpg


СДК и јас така сум на личната карта .. на човек не личам .. (facepalm)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
интересен ден :)
Легнала платичката :)
станав, се избричив. Се потстрижив (скопски јазик: се исшишав).
Барав слушалчиња за иксперијата....се бапнав во една мобилара, братот ми вели.....ко за тебе оригинал... Beats by dr.dre ама made in China... ги пробав на лице место....добри беа за кинески :) си ги зедов :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
550933_232139216913179_1721313566_n.jpg


СДК и јас така сум на личната карта .. на човек не личам .. (facepalm)

Ја знаеш таа...никојне е толку грд како на личната карта, но и никој не е убав како на профилната слика на фб :D
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Ја знаеш таа...никојне е толку грд како на личната карта, но и никој не е убав како на профилната слика на фб :D
хахахах да да така си е :p ... ко се сликав типот ми вика: еј а бе требаше да ти речам малце подолу главата многу си бледа, ама ако не е лошо ко за на лична карта си испадната хахахаха !! тој побудала од мене :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Доаѓам од посао, “капнат како амал после емисија“ ко шо вика “пријателот“ и едино на што ме асоцира се` што ќе погледнам е само (безобразен) кревет. не, не сум спан - тачно. Ич. По цена на оној вчерашнион концерт. Добри се момците. Тоа што ме жести е дека 80 публиката се влажнат само на две песни, Милице и 120. Мада да се влажнеа на 128 ќе беше ретро. Ја би више на стоќец, да бидам поише мејнстрим. Другарот што нон стоп ги разглабаме проблемите на општеството дефиниран како сосила идење контра мејнстримот или т.н. хипстеризам, штета што не дојде. Ќе јадевме после тоа уште толку бабури. Друже, имаше. Ко оној пат у Конак. Само сеа имаше цела ебана аморфна маса, контрадикторности. Очај.
Реков дека момците беа добри. Беа. Малку Бране се задишуеше на моменти, ама коа имаш цела ебана хавана ко кутија со пури, неотворена, ќе се задушиш нормално. Ќеф ми беше ептен шо ја видов и другарка ми со дечкото. Увек се наоѓаме/викаме/доаѓаме на концертите нивни. Шо да кажам - она ме нас`ска на нив. Знае шо е бе добра музика за увце.
Ај сеа уште малку и ручекот ќе почне на маса. После ќе го ѕирнам хипохондарон, да се насмеам тро. Ама тоа ептен после. Прво да си го напунам тро акумулаторот со свежа енергија. За повторно да се вклучам тука. Ти ибам животов форумски.
Over and out.
П.С. требаше да иде ова во дневникот ама некако повеќе сакав да споделам искуство за вчерашниот концерт.
 

Believe

Активен Член
30 јануари 2013
108
141
43
Најболје гејче :gjavol

:igra И јас сакаааааам да си научам така да си играм :igra ама ништо незнам да играм (facepalm)

Не си маж ако не знаеш да играш :gjavol


Ако некогаш имам девојка, ќе ја натерам да облече моја кошула и да ја видам така (hug)
мора едноставно :igra
34.png
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lepaa and ZmajChe