Секс - водење љубов

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Сексот е акт во кој машкиот полов орган влегува во женскиот полов орган (Не мора само таму).
Сакаш наречи го водење љубов, коитус, интеркорс, е***е, плескање и уште 100000 други терминологии, тоа е тоа.

Сексот е константа. Варијабилите се луѓето и како ти ќе си се поставиш. Ако со некој си се поставиш без чувства и емоции фино. Ако со некој споделиш срце покрај меѓуножје пак фино. Се зависи самиот како гледаш на тоа. Кога не се знае на што си со партнерот, можеш секако да го наречеш.
А кога знаеш на што си, знаеш дека тоа е едно обично задоволство, исто како кога јадеш сладолед или купуваш нови чевли.

Ама зошто да биде просто, кога може сложено.
Па да, ние луѓето сме склони кон придавање значење на нештата. Водењето љубов е само термин кој се користи кога сакаме да му дадеме поголемо значење на чинот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor and Selene

Ryze

Истакнат Член
13 октомври 2012
39
20
108
In the middle of nowhere
Сексот е акт во кој машкиот полов орган влегува во женскиот полов орган (Не мора само таму).
Сакаш наречи го водење љубов, коитус, интеркорс, е***е, плескање и уште 100000 други терминологии, тоа е тоа.

Сексот е константа. Варијабилите се луѓето и како ти ќе си се поставиш. Ако со некој си се поставиш без чувства и емоции фино. Ако со некој споделиш срце покрај меѓуножје пак фино. Се зависи самиот како гледаш на тоа. Кога не се знае на што си со партнерот, можеш секако да го наречеш.
А кога знаеш на што си, знаеш дека тоа е едно обично задоволство, исто како кога јадеш сладолед или купуваш нови чевли.

Ама зошто да биде просто, кога може сложено.
Ако го гледате како обично задоволство. Зошто воопшто постојат курви, ороспии, распуштеници? Сексот, да не речам (водењето љубов), е уствари нешто кое е тешко туку така да го опишеш во 2 реченици. Сепак, ете, секој со свое мислење :)
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Па да, ние луѓето сме склони кон придавање значење на нештата. Водењето љубов е само термин кој се користи кога сакаме да му дадеме поголемо значење на чинот.

Jасно де. Си го модулираме изразот за тоа како што ни одговара нас.

Ако го гледате како обично задоволство. Зошто воопшто постојат курви, ороспии, распуштеници? Сексот, да не речам (водењето љубов), е уствари нешто кое е тешко туку така да го опишеш во 2 реченици. Сепак, ете, секој со свое мислење :)

Па задоволство е, ами што е. Инаку курвите, ороспиите и распуштениците постојат уште пред да почне сексот да се именува на сите можни начини. Постојат затоа што човекот не секогаш е способен да добие секс за бесплатно. И затоа што е задоволство, затоа е и најстара професија на светот. Затоа што луѓето секогаш го сакале тоа задоволство. Не разбирам како се тие поврзани со формулирањето на номенклатурата на сексот?

И не ми е јасно, која е разликата физички во сексот или еве водењето љубов? Нешто поинакво се случува? Физички во што се разликуваат едното од другото? Инаку за именувањето, јасно ми е како луѓето делат секс и водење љубов.
 

Ryze

Истакнат Член
13 октомври 2012
39
20
108
In the middle of nowhere
Jасно де. Си го модулираме изразот за тоа како што ни одговара нас.



Па задоволство е, ами што е. Инаку курвите, ороспиите и распуштениците постојат уште пред да почне сексот да се именува на сите можни начини. Постојат затоа што човекот не секогаш е способен да добие секс за бесплатно. И затоа што е задоволство, затоа е и најстара професија на светот. Затоа што луѓето секогаш го сакале тоа задоволство. Не разбирам како се тие поврзани со формулирањето на номенклатурата на сексот?

И не ми е јасно, која е разликата физички во сексот или еве водењето љубов? Нешто поинакво се случува? Физички во што се разликуваат едното од другото? Инаку за именувањето, јасно ми е како луѓето делат секс и водење љубов.
Има само ситни физички детали. Иако сите велат дека љубовта не постои, или е нешто imaginary, сепак постојат многу мали ситници кои ви посакувам сите да ги доживеете. И секако после да кажувате за нив на свој начин. Јас тоа моментално го доживувам за прв пат и ке си дозволам да го наречам тоа љубов.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Succubus

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Епа тоа јас прашувам, кои се тие ситни детали?

Бај д веј, јас никаде не реков дека љубовта не постои.
Иако не сум заљубена, сметам дека да сакаш е нешто најубаво. Затоа што не може секој човек да сака.

Тоа е офтопик, темата не е дали постои љубов или не, туку дали има разлика меѓу секс и водење љубов.
 

Ryze

Истакнат Член
13 октомври 2012
39
20
108
In the middle of nowhere
Па да. Секако дека постои разлика. И физичка и психичка. Психичката е она познатата од некои наречено Хемија, a физичките детали се нешто како морници, потење вон граници на нормала, тресење на телото со поголем интензитет, по голема енергија, стегнани мускули, скоро невозможен израз на лицето, целата анатомија на човекот се променува. Дога и широка тема за на форум. Супер тема за помладата генерација.
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Има и нема. На крај исходот е тој. Репродукција.
Но коа би бирал би одбрал водење љубов.

наједноставно речено што е разлика измеѓу хамбургер и на пример шарска плескавица во ресторан и двете се храна и двете ќе го задоволата организмот.
 

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
Postoi ogromna razlika.Vodenje ljubov e da imas odnos so covekot koj navistina go sakas i imas besprekorni cuvstva vo samiot seks,a seks e samo seks-zadovoluvanje na telesnite potrebi kaj dvajcata partneri.
Inaku zenite mnogu retko praktikuvaat seks i samo seks ,za razlika od mazite.Sekogas mora malce cuvstva da ima stom ona resila da legne so nekogo.Bar spored mene.
 

vitocorleone

Староседелец
27 јуни 2012
75
39
1,018
34
И тоа како, секако депа постои, само зависи на што нога сте станати и каква ви е атмосферата :)
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
што знам, мислам дека сепак има разлика во овие два поими...
секс како секс може да има секој со секого, буквално...без емоции да се дадеш некому колку само да ги имаш на број..
Додека да водиш љубов не можеш со секого,мора да чуствуваш нешто кон таа личност, целосно да и се препуштиш и да знаеш дека ќе уживаш во тоа...да знаеш дека таа личност ќе гледа тебе да ти е најубаво...
мислам дека среќен е оној кој успеал во животов "да води љубов" а не "дa се секса" зошто тоа не го може секој... ;)