Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
..... Šta je ponos? Reč kojom se pravda kukavičluk. Istina je ta da ni ljubav ni prijateljstvo nemaju granica, sem, naravno, onih koje mi postavimo, najčešće baš ponosom. Stalo nam je do nečega, ali mi to ugušimo, onda kad postanemo svesni da je ta ljubav pogrešna. Ali kako bi ljubav mogla biti pogrešna? To je upravo ono što nas izdvaja od jadnika kojima je ovo osećanje strano, i ako pronađemo to u sebi, kako bi onda moglo ikako biti pogrešno? ....
....

....."Znači opet analiza? Prestani, čuješ devojko, prestani! Šta te briga bilo šta o meni, o tebi pričamo!" - reče, i razvuče onaj njegov čuveni osmeh protiv koga se nije moglo. "Problem je u tome što ljudi ne razumeju, a sve što ne razumeju oni zakomplikuju - shvataš, i onda kažu 'hej pa to je komplikovano, zato ja ne razumem', jel da?"........... Marčelo
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Ахој!
Имам вечерва позитива на претек. Земајте ајде кому колку му треба.
И не се замарајте со жалење. Искрено.
Што ако пишував реферати и реферати? Мееех...
Би си плеснала еден бокс колку универзумов голем. Или еден раундхаус кик ко Чак Норис.
Ако вреди - ваше ќе е и нема да се замарате, ако не - нема зошто да се замарате. Општо за било што е така.
Денеска сум среќна. Ќе бидам и утре и секој ден понатака. Си ветив себеси, а ветувањата секогаш си ги одржувам.
Е не, ќе се заебаваме.
Добра ноќ и да заспиете со насмевка на лице за да имате убави сни! (nod)
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
298621_465975316775709_1600363068_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: i_wanna_fly and WomanInRed

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
ATTENTION ALL Jimmy "the REV" Sullivan FANS

On dec 28th (because this song is made for the REV) we will all watch "So Far Away" in honor of the greatest drummer ever's glory. Let's give him the best present ever: the highest viewed video on YouTube!! Let's give him what he deserves and what Justin Beiber does not deserve to have!
Copy and paste to all A7X videos and all music videos let's get this noticed quickly!!
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
а да прашам зшто мое мислење у тему психоанализа на форумљаши е стаено на чекање ? : )
мора прво некој модератор да га одобри ? што има лошо напишано у њега ?
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
а да прашам зшто мое мислење у тему психоанализа на форумљаши е стаено на чекање ? : )
мора прво некој модератор да га одобри ? што има лошо напишано у њега ?

И мене така во играчница направија пред некој ден.Не е прв пат...ке почекаш малку :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati
Статус
Затворена за нови мислења.