Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
4FUN те поздрави етиопјанкава бејби :zelen
images
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Не знам дали е СДК или СДП, ама што е толку интересно да се вклучиш од одмор за да пишеш нешто у стил:
„Уживаме со прцкитеее, најубаво е, сонце, езерце/моренце, плажа и коктелче. Си ужиФкамеее.“ М? (think)
И долу задолжително чек-ин, ако е на фб.
А, да, и после по ред се вклучуваат тагнатите другар(к)и за да потврдат де.
Море марш.
Па мене ако ми е стварно толку убаво и уживам во таа идила, последно нешто што ќе ми текне е да се шљапам по интернет за да се пофалам колку е најубаво. Ма ќе ја впивам секоја секунда бре.
Туку појде ли некој настрана од напатенава ни Македонија, толку, мисија успешна - Бог е фатен за ташаците.
Знаете, богаташка работа ово оно.
Мислим, дај Боже секој да се нашета кај сака, ама не мора запотување на секое мрдање настрана од родното место.
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Не знам дали е СДК или СДП, ама што е толку интересно да се вклучиш од одмор за да пишеш нешто у стил:
„Уживаме со прцкитеее, најубаво е, сонце, езерце/моренце, плажа и коктелче. Си ужиФкамеее.“ М? (think)
И долу задолжително чек-ин, ако е на фб.
А, да, и после по ред се вклучуваат тагнатите другар(к)и за да потврдат де.
Море марш.
Па мене ако ми е стварно толку убаво и уживам во таа идила, последно нешто што ќе ми текне е да се шљапам по интернет за да се пофалам колку е најубаво. Ма ќе ја впивам секоја секунда бре.

може прв пат тоа им се дешава во животот , па не знаат како да ги споделат тие прекрасни емоции на убавина lol :sreken :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and TIGERWOMAN31SK

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Се чувствува неговото отсуство. Додуша, се чувствува отсуството на сите ама ете денес денот негов е. Толку колку што не беше негов пред девет години. :place
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi
Статус
Затворена за нови мислења.