Хомосексуалност

secrets&lies

Нов член
1 јули 2012
13
4
3
Usa
незнам, знам дека кој и да ми е родител и ако ме сака бескрајно не ме интересира кој пол се. ама тоа е само мое мислење , лјубовта што се пружа ми е најважна ..така ме научила ваљда мајка ми да го гледам светот . гуд најт :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
http://makfax.com.mk/200145/288915/kje_se_organizira_prvata_parada_na_gordosta_vo_makedonija

Стварно не ми е јасно зошто педериве/лезбејкиве имаат потреба од паради, демек да се покажат дека се поразлични? Се перчат со тоа што се сексаат со ист пол?
Па уште "парада на гордоста"...на што се горди, на тоа што како што викаат тие, се родиле како педери/лезбејки? Да си горд на нешто што си направил или постигнал во животот ок, ама да си горд што си се родил геј?
Или ако се горди на тоа што станале гејеви во текот на животот, пак не ми е јасна причината за гордоста? На што се горди?
Исто како ние хетеро да излеземе да правиме парада на гордоста и да сме горди на тоа што се вљубуваме во спротивниот пол.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN and Legioner

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
http://makfax.com.mk/200145/288915/kje_se_organizira_prvata_parada_na_gordosta_vo_makedonija

Стварно не ми е јасно зошто педериве/лезбејкиве имаат потреба од паради, демек да се покажат дека се поразлични? Се перчат со тоа што се сексаат со ист пол?
Па уште "парада на гордоста"...на што се горди, на тоа што како што викаат тие, се родиле како педери/лезбејки? Да си горд на нешто што си направил или постигнал во животот ок, ама да си горд што си се родил геј?
Или ако се горди на тоа што станале гејеви во текот на животот, пак не ми е јасна причината за гордоста? На што се горди?
Исто како ние хетеро да излеземе да правиме парада на гордоста и да сме горди на тоа што се вљубуваме во спротивниот пол.

идиотска работа немама ништо против хомосексуалците во однос на нивните права и слободи ама својата сексуална настраност да ја покажуваат јавно на плоштад тоа против сум.
А верувам дека доколку дојде до тоа парадата ќе биде крвава како во Загреб и Белград.

Еден родител е една работа,а два родитела од ист пол е друга.
Примериве што ги напиша немој да заборавиш дека наоколу има и други примери.

гнасна работа потсевно на детето во психата му се вкоренува тоа дека е нормална природна работа болно навистина и одвратно (puke)(puke)(puke)

Мрзи кој ти брани Господ ке ти суди кога ке ти дојде времето ! Од такви како тебе и војни и други глупости во светот пошто не си ги гледате работите пред себе него се пикате у туг бизнис.

која е потребата од тоа јавно да се прават манифестации за сексуалноста
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Aбе види. Секој човек има право на
свој избор како ќе го живее животот. И ни ти,ни никој
нема право да му суди на некого. Безброј пати
ова го имам кажано.Во ред е тоа и јас не се
согласувам со парадите и со лигавење пред други луѓе,но
размислете дали е убаво и двајца од различен пол
да се лигават тука пред вас.Значи и тоа некако излегува од нормала,па
дури почнаја да се сексаат во градски парк,само за да си ги покажат
извриените хормони. (puke)
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
418874_429690240414723_581672560_n.jpg
 

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
....си бил еден човек и отишол на тест за сида. Кога бил таму докторот го загледал и му бил сомнителен и го прашал ,,Дечко ти п***р ли си?,, овој рекол ,,да,,. Утредента доаѓа по резултати и докторот вика ,, Дечко лоша е работата, тестот ти е позитивен.,, овој почнал да се нервира да пцуе и докторот му вели ,,Не се секирај има лек за тебе, секој ден ќе јадеш по една прокиснена зелка, едно шише млеко што стоело на сонце цел ден и 5 расипани јајца,, . Пациентот се израдувал и си отишол. Доаѓа медицинската сестра и го прашува докторот ,, Докторе зошто го излажавте, резултатите беа негативни?,, а докторот и вика ,, ПА ДА НАУЧИ ЗА ШТО СЛУЖИ ГАЗОТ!!!! :rofl
 

Rodeo Tvrdo

Активен Член
20 мај 2012
98
68
28
Скопје
Не ми е јасно зошто темава се вика "Хомосексуалност, Бисексуалност, Лезбејство" Кога лезбејството и хомосексуалноста се едно исто т.е. ист поим, иста сексуална ориентација, додека бисексуалноста е нешто различно, и заслужува посебна тема.

Друго, никако не можам да ги сфатам луѓето кои што чувствуваат толкава омраза кон хомосексуалците, што дури и сонуваат како убиваат хомосексуалци. Хомосексуалноста, заедно со бисексуалноста и хетеросексуалноста е нормална сексуална ориентација, а не некаква болест. Сепак, во Македонија е традиција да се мразат "педерите", а притоа да не се знае зошто да се мразат. Новите генерации полека ја прифаќаат хомосексуалноста, веќе има хомосексуалци кои имаат признато, и нормално си шетаат низ град, без некој да ги нападне, што пред 10-тина години не можеше да се замисли такво нешто. Значи, има напредок и кај нас. :)
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Не ми е јасно зошто темава се вика "Хомосексуалност, Бисексуалност, Лезбејство" Кога лезбејството и хомосексуалноста се едно исто т.е. ист поим, иста сексуална ориентација, додека бисексуалноста е нешто различно, и заслужува посебна тема.
средено :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rodeo Tvrdo

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Друго, никако не можам да ги сфатам луѓето кои што чувствуваат толкава омраза кон хомосексуалците, што дури и сонуваат како убиваат хомосексуалци. Хомосексуалноста, заедно со бисексуалноста и хетеросексуалноста е нормална сексуална ориентација, а не некаква болест. Сепак, во Македонија е традиција да се мразат "педерите", а притоа да не се знае зошто да се мразат. Новите генерации полека ја прифаќаат хомосексуалноста, веќе има хомосексуалци кои имаат признато, и нормално си шетаат низ град, без некој да ги нападне, што пред 10-тина години не можеше да се замисли такво нешто. Значи, има напредок и кај нас. :)
То не е напредок, то е уназадување. Не е традиција туку нормална работа.
 

Rodeo Tvrdo

Активен Член
20 мај 2012
98
68
28
Скопје
То не е напредок, то е уназадување. Не е традиција туку нормална работа.
Напредок е, оти секој почнува да си ја гледа својата работа, и да не се интересира дали некој е хомо, дали некој носи розеви панталони и црвени патики.. и сл. Оти секој има право да се е*е со кој сака, да се облекува како што сака. За неколку години се надевам ваквите предрасуди ќе престанат и во помалите населени места во Македонија, во поголемите градови веќе е решено.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y