Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Trouble
Јас само бев напраена лом ломосан, напушена макс со миљон џоинти у мене и си муабетев со melpomena и ме мрзеше да и дообјаснувам некои ствари, што не знали дека сум ја навредила или било што...

Реми само ги наведе тие работи како пример за офф топик,јас барем така сватив.Ти од една страна почнуваш некои работи а после наводно те мрзи да објаниш.За разлика од тебе пак очекуваш Реми да објасни конкетно и буквално на сите,а ти неможеш бар на оние каде што сама наложуваш дека треба нешто да им се објасни.Ако сметаш дека треба да ми објаниш,или објасни или не почнувај,вака само изгледа дека Сакам Кажам Незнам Речам.И не е изговор ако некој бил поднапиен или изнапушан па затоа нешто направил како што не треба или треба.
И јас можеби во многу наврати несакам да обаснувам некому нешто ама цитирана,спомната директно или индиректно сама одлучувам дали ке објаснам а ако не не ни почнувам.И сватете дека има места милион по форумот кои трпат напушени и напиени закачки а има места и кои не трпат.
Во зависност од прилика и расположение одбери го и местото.Уште ова да ти го кажам кога веке ме тагна по втор пат :) Укажувај ми слободно каде грешам ама само во случаи ако истите грешки не ги правиш и ти,ако не остави да ми укажат оние кои околу тоа не грешат.Оти вака само ми изгледа ко да си се фатила ко слеп за стап.Мене ме ставаш на местото на стапот а стапот е статичен дур некој не го земе во рака.Организирање групации исто така не ми смета,а само заради тоа што кога тогаш сите ке не стигнат нашите зборови и дела.
Не бееее не си ме сфатила убаво.... Јас си признав дека сум оффтопик ама не заради тоа што го посочи Реми дека сум, со тоа си немам никаква врска, ако некој ме посочува нека ме посочува точно.... Не ми е гајле што сакала да каже и како, можела само да каже Трабл, мабл, мелпомена, 4фан и кој ти ги знам други, оффтопици сте и затоа делит мислењата а не да посочува овој у приватни, приватните си се приватни на за во оффтопик или трабл со навредувања или поправања граматики и правописи и штоти ја знам јас.... Можда многу лично го сфатив јас тоа, ама нејќам да сум посочувана за нешто што немам направено и тоа е тоа, крај на муабетот!
А за тебе што те тагнав 2 пати ми беше муабетот да кажеш дали се препуцавав со тебе - ДА и да кажеш дека не сум навредила некој нит сум поправала грешки и шо ти јас знам ;)
 

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
сакам да кажам,кај се малтретираш за мизерна плата уште ќе се буни газдата зашо барале плата работниците,море да му еб:cenzuraм све по список.па за лепе очи не му црнчам да му го плукнам суратот
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Trouble те сватив,сакав да ти кажам дека Реми само посочи дел од примерите за офф топици,а не го наведе тоа како буквално кој за што бил офф топик.А замисли,таа дури и не мораше да ни образложува,девојчето ем ни образложи ем испага дека пак ни згреши. :)
Ја сватив и причината зошто бев тагната,не го сватив тагот како за нешто лошо или провоцирање.Само сакав да го кажам она што го мислам притоа образложувајки го,за да нема забуни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
сакам да кажам,кај се малтретираш за мизерна плата уште ќе се буни газдата зашо барале плата работниците,море да му еб:cenzuraм све по список.па за лепе очи не му црнчам да му го плукнам суратот
same shit here.......
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Trouble те сватив,сакав да ти кажам дека Реми само посочи дел од примерите за офф топици,а не го наведе тоа како буквално кој за што бил офф топик.А замисли,таа дури и не мораше да ни образложува,девојчето ем ни образложи ем испага дека пак ни згреши. :)
Ја сватив и причината зошто бев тагната,не го сватив тагот како за нешто лошо или провоцирање.Само сакав да го кажам она што го мислам притоа образложувајки го,за да нема забуни.
Океј де како што си кажав, јас го сфатив тоа лично и несакам во иднина да ме посочуваат за работи што не сум ги направила и тоа е тоа... ако има иднина мојов Ник сеуште ;)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Океј де како што си кажав, јас го сфатив тоа лично и несакам во иднина да ме посочуваат за работи што не сум ги направила и тоа е тоа... ако има иднина мојов Ник сеуште ;)
Живи здрави сите,па се друго е споредно и наша одлука. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trouble

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
599245_10150930443331331_370432559_n.jpg
:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini
Статус
Затворена за нови мислења.