1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Скорешната активност на incule

 1. incule одговори на темата Што подразбирате под Господ?.

  Што да објаснувам и да се расправам со куп неверници

  17 октомври 2017 во 19:23
 2. incule одговори на темата Што подразбирате под Господ?.

  Неверници сте

  17 октомври 2017 во 19:22
 3. На incule му/ѝ се допаѓа мислењето на Ѕид на плачот во темата Самобендисаност.

  Не знам навистина како човек може да се поставува дека е над сите и дека е најубав, значи стварно ми се одвратни тие лица, како може да...

  17 октомври 2017 во 13:10
 4. На incule му/ѝ се допаѓа статусот на Ѕид на плачот

  „Овој свет е куќа на пакост, од која мора да се селиме во куќата на постојаното живеење“.

  17 октомври 2017 во 02:51
 5. На incule му/ѝ се допаѓа статусот на Ѕид на плачот

  Некои луѓе многу зборат непромислено. Баш ради истите, такат немам. Се омалаксав. :(

  17 октомври 2017 во 02:51
 6. На incule му/ѝ се допаѓа статусот на Ѕид на плачот

  Сакав еден човек, сеуште го сакам... Не можам да го заборавам, го барам во сите го нема... Најлошото е тоа што никад не го иам запознаено...

  17 октомври 2017 во 02:51
 7. incule одговори на темата Што подразбирате под Господ?.

  За мене Бог е човек,многу го почитувам,го сакам,ги почитувам неговите заповести не кради,не лажи итн,секогаш кога одам во цкрва се молам...

  17 октомври 2017 во 00:21
 8. incule одговори на темата Луѓе без пријатели.

  Они така си сакаат,они си знаат и да здрави се,понекогаш е подобро да си сам/а отколку во друштво,на некои повеќе им е убаво да се сами

  17 октомври 2017 во 00:02
 9. incule одговори на темата Самобендисаност.

  Не ги сакам,не ги поднесувам,во некој филм се влезени,дека се најубави,најдобри

  16 октомври 2017 во 23:59
 10. incule одговори на темата Споделување и дарежливост.

  Да помагам,ако некој побара помош и дарежлива сум

  16 октомври 2017 во 23:59
 11. incule одговори на темата Дали имате навика да лажете?.

  Да лажам,морам ама не лажам секогаш,морам за доброто на некои луѓе за да не ги повредам

  16 октомври 2017 во 23:58
 12. incule одговори на темата Ненајавени гости.

  Ако немам работа не ми пречат,ако имам работа ми пречат,зависи од денот

  16 октомври 2017 во 23:52
 13. incule одговори на темата Музички инструменти.

  Да знам да свирам на клавир и на гитара а сакам да научам на тапани

  16 октомври 2017 во 23:51
 14. incule одговори на темата Карти.

  Да играм,многу сакам да играм,секој втор ден,омилена игра со карти ми е тунч и лажеш,две имам

  16 октомври 2017 во 23:51
 15. incule одговори на темата Друштвени игри.

  Ги сакам друштвените игри,моја омилена игра е монопол

  16 октомври 2017 во 23:50