1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!
elenibaka
Последна активност:
26 октомври 2013 во 20:15
Зачленет на:
21 октомври 2013
Мислења:
2
Допаѓања:
1
Поени од трофеи:
3
Пол:
Женски
Роденден:
13 јануари 2000 (Возраст: 18)

Сподели:

elenibaka

Нов член, Женски, 18

JAs sum nov clen :D 21 октомври 2013

elenibaka последен пат беше виден/а како:
26 октомври 2013
  1. elenibaka
   elenibaka
   JAs sum nov clen :D
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Женски
  Роденден:
  13 јануари 2000 (Возраст: 18)
  Имаше едно дрво.Внатре бевме јас и ти,крошната беше нашата љубов а небото наш покрив.Птиците беа украс на зоа гнездо..љубовта - наша топлина....огнот гореше се додека твоите усни не станаа мраз, се додека огнот во тебе не се разгори и погледна друга..Срцето кое како лудо гореше,сега освен лепливи снегулки нема ништо друго..се ми зеде..празнината секој ден се повеке се прошируваше и оставаше само траги, бол..кога утрото ветарот грубо ке ме погалеше ме потсетуваше на твојот костенлив мирис...отварав порти без катанци, од една ву друга, но секој ден срцето ми се оладуваше, додека не пукна како урнатина мраз...ме соголи...гранката ѕа која се држев пукна,се скрши..лисјата паднаа.А јас?А мене? Како соголено дрво кое ни во оган не горри, ни во мраз замрзнува,ни ветар го носи. А само на тоа место стои.На местото на кое го напушти.Го остави без корен..Во светлината го барав мракот,а во мракот тебе.Обие солзи,овие рани како канџи те гребеа..но не и не...немаше место на кое не те побарав,на мисла кое не помислив,на сон во кој не те сонував,на желба во која не те побарав...но само тага...ме соголи....Тоа ли скаше? Ти бев играчка во раце....но животот е овој-- мрак за мене.....:unsure