1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Скорешната активност на bliznaci

 1. bliznaci одговори на темата Сенки.

  Не верувам во тие работи.И не постојат духови и натприродни чуда.

  22 август 2017 во 10:30
 2. bliznaci одговори на темата Базен.

  Би можел да се постави во двор,ама не и на балкон.А ја не би ставила ни во двор ни на балкон,зашто непријатно ми е од комшиите.Нејќам во...

  21 август 2017 во 23:27
 3. bliznaci одговори на темата Сакам да кажам/Сакам да прашам.

  И едното и другото.:)

  21 август 2017 во 17:49
 4. bliznaci одговори на темата Кој член?.

  Шегаџија е parvati. Mnogo Bitno и Tetovchanka даваат совети. За другите не пишувам ништо сега засега.

  20 август 2017 во 23:15
 5. На bliznaci му/ѝ се допаѓа мислењето на incognito во темата Ваша поезија.

  Мојот последен збор, твоето срце ќе го рече, ќе се истркала тој низ твоите очи, да ја разбуди муграта, дарувајќи ја земјата со сонце,...

  20 август 2017 во 23:05
 6. На bliznaci му/ѝ се допаѓа мислењето на ShakaZulu во темата Изневерување.

  И кога лажи не знај да лажи... Татко ти толку глуп го мислиш дека ќе те остај тебе дома ако имаш 16 и ќе те убеди со едно заклучување да...

  20 август 2017 во 11:28
 7. На bliznaci му/ѝ се допаѓа мислењето на Tetovchanka^^ во темата Бремена пред бракот - во минатото и сега?.

  Неодамна бев на свадба каде невестата не беше бремена :) нема врска тоа дали е или не е бремена пред брак , ако се сакаат младите и да...

  18 август 2017 во 22:48
 8. bliznaci одговори на темата Изневерување.

  Стварно не можам да те разберам. Од една страна не поднесуваш тоа што се случува,а од друга страна дека ќе си расипел ако кажеш на мајка...

  18 август 2017 во 22:48
 9. На bliznaci му/ѝ се допаѓа мислењето на Tetovchanka^^ во темата Изневерување.

  Мислам дека дечково трола :^) ако му е одземен телефонот , од каде пишува :^) ? Не може родениот татко да го држи во соба под клуч 24/7...

  18 август 2017 во 22:46
 10. bliznaci одговори на темата Изневерување.

  Оди кај тетка ти/вујна/вујко,речи му на татко ти дека сакаш да ги видиш,а и на ден-два дека ќе поседиш кај нив.И преку нивните телефони...

  18 август 2017 во 19:41
 11. На bliznaci му/ѝ се допаѓа мислењето на Mnogo Bitno во темата Сакам да кажам/Сакам да прашам.

  Во застој е изгледа поради летниве одмори,а тивок е доста време нема активноости скоро никакви...

  18 август 2017 во 17:31
 12. На bliznaci му/ѝ се допаѓа мислењето на Baronessa во темата Македонски урбани легенди.

  оди види... да ти смрзне крвта... пошто сум од гостивар и нон стоп сум одела натаму....

  18 август 2017 во 00:02
 13. bliznaci одговори на темата Изневерување.

  Извести ја мајка ти преку Вибер или Фејзбук.Не чекај да се врати,подобро сега кажи. А и подобро гледај да не те слушне татко ти.Некој...

  17 август 2017 во 23:52
 14. bliznaci одговори на темата Што му недостасува на форумов?.

  Ништо не му недостасува.Све е супер.

  17 август 2017 во 19:34
 15. bliznaci одговори на темата Сакам да кажам/Сакам да прашам.

  Во последниве неколку дена форумов не е активен,каде сте од членовите? Што се случува?

  17 август 2017 во 12:51