Силување

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Behemoth, што се сами криви? Сами му седнале на таквото? Ако не ај секоја да се закалуѓери, да зашуми, да пушти брк, да не чупа веѓа, да не се шминка и чешла, само за на кутрите што не можат да си го додржат во гаќи, да им е полесно.
Провоцираат некои да, ама не за „да си го добијаат“, туку оти се недозреани и мислат којзнае колку другиве ќе паднат на газ од нивната сексоча. Ако сака таа да си го легне некого, верувај, нема да и’ треба кичерај облека што повеќе открива одошто покрива, таквите мераклики се оперирани од срам. А и доста различни дефиници постојат за „провокација“, но ако каже таа НЕ, кажано е, и секој понатамошен чекор е насилно упаѓање во интима. Крај.
А ако си е тој неизживеан манијак што најблиску што бил до женско е на 2цм од мониторот, и на кој му се крева на сè што има вагина помеѓу нозе и наликува на хомосапиенс, и со 300 бурки нека мине некоја покрај него, пак ќе биде тој „испровоциран“ и ќе си го направи своето кога ќе начека погодна ситуација.
 

fantina

Истакнат Член
29 април 2012
112
163
343
Жртвите во поголем процент се сами криви,провоцираат па после се прават како да не знаат зашто и како.Кучка што не мрда опаш куче не скока.

Не постои доволно голема и силна провокација која може да предизвика или да оправда вакво монструозно дело како што е силувањето.
За силувачите малтретирање и кастрирање и по можност и нив некој да ги силува би било одлично.
Не ми се случило фала Богу не сум била ни блиску до вакво нешто и на никој не му посакувам да му се случи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LaJa5 and x2b4y4

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Behemoth, што се сами криви? Сами му седнале на таквото? Ако не ај секоја да се закалуѓери, да зашуми, да пушти брк, да не чупа веѓа, да не се шминка и чешла, само за на кутрите што не можат да си го додржат во гаќи, да им е полесно.
Провоцираат некои да, ама не за „да си го добијаат“, туку оти се недозреани и мислат којзнае колку другиве ќе паднат на газ од нивната сексоча. Ако сака таа да си го легне некого, верувај, нема да и’ треба кичерај облека што повеќе открива одошто покрива, таквите мераклики се оперирани од срам. А и доста различни дефиници постојат за „провокација“, но ако каже таа НЕ, кажано е, и секој понатамошен чекор е насилно упаѓање во интима. Крај.
А ако си е тој неизживеан манијак што најблиску што бил до женско е на 2цм од мониторот, и на кој му се крева на се’ што има вагина помеѓу нозе и наликува на хомосапиенс, и со 300 бурки нека мине некоја покрај него, пак ќе биде тој „испровоциран“ и ќе си го направи своето кога ќе начека погодна ситуација.

Точно, јас баш се согласувам со ова. Ма колку само ги има такви манијаци што не ти е потребно НИ да си расоблечена за тој да почне да те гоне. Мене ми се има десено една таква случка, дури беше зимо и носев шал и капа и капут, па пак почна еден манијак да ме гоне, среќа јас истрчав побрзо и го маав со камења.. Не сакам ни да се присетувам на тоа, ама еве и денеска така кога се враќам некогаш сама, се пазам цело време. Сега, ЈАС ли си го тражев со ОБЛЕКАТА??! Него, капуто ли го палеше толку многу па затоа ме згони? :D
Ма има болни умови што се шетаат така, има и поболно од ова. И кога помислам дека утре тој некој што предизвикал трауми на невино девојче, ќе излезе од затвор и повторно ќе се шета слободен?! Безврска, каков глуп систем на функционирање. Колку построго, толку подобро.
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Многу чувствителна тема..За сторителот најстрога казна такво суштество не треба да живее а за оштетениот.. жалноо бидејќи цел живот трауми ќе има :S
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LaJa5

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Во најмала рака кастрација,и тоа од силуваната/силуваниот. Во најголема,доживотна робија во затвор,со секојдневен ќотек и силување.
А за таквите што пробуваат да соберат пари преку глупирање што после го нарекуваат силување(не дека нема и такви),јавен генг бенг.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LaJa5

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Жртвите во поголем процент се сами криви,провоцираат па после се прават како да не знаат зашто и како.Кучка што не мрда опаш куче не скока.
Колку плитко размислување значи....
Те молам да ми објасниш со што провоцира 8 годишно девојче што сеуште нема истакнати „атрибути“. Со што тоа намамува 50 и згора годишен маж да и’ скокне и да ја силува.
Те молам да ми објасниш како провоцира ќерка сопствен татко па тој да ја присили на сексуални работи.
Исто така сакам да знам како една жена на 70 години може да возбуди младич од 20 години да се иживува на неа, односно да ја силува а подоцна да ја убие(има и такви случаеви).

Јас за силување сметам секаков чин после она „НЕ“ на девојката. Што значи дали се во брак луѓето. Дали се во врска. Никој не дава за право некој, со употреба на сила да си присвои нечие тело.
А кога се работи за казнувањето на таквите сторители, дефинитивно мислам дека античкиот концепт на „трагедија“ најмногу одговара.
Кога античките писатели созадавале трагедија тие оделе под концепт на постепено уништување на животот на човекот. Значи не убиство туку измачување.
Најубаво би било таквите дегени, прво да бидат кастрирани, и однесени на пуст остров каде што нема да видат ни Ж од Жена, ни П од женскиот полов орган.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
За несеќа,знам една случка...пред три годинини во Франција, девојката на братот на дечкото на другарка ми Џенифер,ја силувал нивен добар другар од друштво.Таа живеела со дечкото,понеделниците не идела на работа,знаел дека е сама и дошол на гости кај неа во стан,демек да донесе нешто.Другаров почнал да ја бацува,и да ја држи цврсто за раце,девојкава почнала да бега и да мава со што и дошло при рака,типов успеал да ја задави со голи раце,да ја соблече и на мртво да си ја задоволи својата потреба,и на крај да ја остави гола во када...хорор филм...
Инаку најмалку од него очекувале тоа да го направи затоа што бил многу фин,мирен и тивок...али испод мира триста вира.
Кога го прашале зошто ја силуваше и ја уби?! -Затоа што ја сакав премногу и неможев да ја гледам со друг!Типот сега е осуден на 20 години затвор.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
За несеќа,знам една случка...пред три годинини во Франција, девојката на братот на дечкото на другарка ми Џенифер,ја силувал нивен добар другар од друштво.Таа живеела со дечкото,понеделниците не идела на работа,знаел дека е сама и дошол на гости кај неа во стан,демек да донесе нешто.Другаров почнал да ја бацува,и да ја држи цврсто за раце,девојкава почнала да бега и да мава со што и дошло при рака,типов успеал да ја задави со голи раце,да ја соблече и на мртво да си ја задоволи својата потреба,и на крај да ја остави гола во када...хорор филм...
Инаку најмалку од него очекувале тоа да го направи затоа што бил многу фин,мирен и тивок...али испод мира триста вира.
Кога го прашале зошто ја силуваше и ја уби?! -Затоа што ја сакав премногу и неможев да ја гледам со друг!Типот сега е осуден на 20 години затвор.
Само дваесет години за таков лудак?! Нема во Франција можност за доживотен затвор?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LaJa5

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Само дваесет години за таков лудак?! Нема во Франција можност за доживотен затвор?
20 години за жал,и тоа со можност на намалување на казната на 15години доколу се однесува примерно...(facepalm) страшно :x
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LaJa5

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Треба најстроги казне за тија такви, али како што кажасте тија жртве се плашив да признаев ради наш прост народ. Ако жртва признае после ке биде осудувана у општество у кое живи. Нема никој да гу сака, тга ке добие доживотни трауме. Малко ке му е на девојче што около њума такој се збори па још и наши медиуми ке пренасав и ке га злоупотребив тој. Цела Македонија ке дознае. Док млади не гу прифаќав, постари људи ке викав сама си га тражила. Па што бре тија женски треба ли да идев у дугачко цел живот. Па ми мушки абрем можемо да се соблечемо, па и на тој женско му е вруќо бре и оно сака некопут да се осеќа свежо кт ке се облече, голема работа ако облекла некои пократки шорцеви или некое деколте. Не викам дека нема женски што сами провоцирав има и такви, никој не ги е крив на њима, тражиле га добиле га, ама не су сви женски такви. Некои женски тој деколте га облечев за да ги извадив цицке сви да ги видив, а некое девојче га облача тој деколте сс намеру да се разлади и да се осеќа пријатно.
*зема ги женски за пример пошто још не сам слушнаја мушко да е силувано од страну на женскои цел живот да пати од тој.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi