Интернет помош

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
секоја слика на фб си има уникатен линк. Доколку не е променето името на истата
пр сликава
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/429902_377147778970354_200760503275750_1567882_414032431_n.jpg
третиот ред на броев го дава профилот од каде е сликата
се копира тој ред и се додава на http://www.facebook.com/profile.php?id=
потоа ентер :)
http://www.facebook.com/profile.php?id=200760503275750
Ова е како да го дознаеш профилот. Јас го знам профилот, ми треба да ги видам сликите што се скриени. :D
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Дее Дее наша пак има проблем со профилот...ја замолувам важната ако може да ни помогне
нека ни каже Стефанија што е проблемот уствари оти ке ни фали дее дее то...и во лајкови и во позитивни мисли(inlove)
 

Стефанија

Активен Член
19 февруари 2012
156
233
43
Дее Дее повторно има проблем со форумов, кога сака да се најави го пишува нејзиниот емаил ама пишува дека непостои профил со таков емаил, а кога го пишува никот и покажува дека не е точен пасвордот. Таа пробува да го ресетира ама ништо не и стига за тоа што таа се обидела да го ресетира. Ако некој знае и сака да и помогне нека пише на мене јас ќе и пренесам. Благодарам однапред! :)
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Дее Дее наша пак има проблем со профилот...ја замолувам важната ако може да ни помогне
нека ни каже Стефанија што е проблемот уствари оти ке ни фали дее дее то...и во лајкови и во позитивни мисли(inlove)
Што е овој пат?
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Дее Дее имала костантно проблем и со хакнување фб профили ако разбрав добро?Шо значи не е до овде само туку можеби некој од кај неа.
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Пренесете и дека и е ресетирана, новата лозинка и е пратена на имејлот.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Имам тројанец и не знам дали сум го исчистил зашто го наоѓа го бришам на крај коа уклучувам пи си ми кажува дека иам грешка
Error loading C:\ProgramData\SysLogger\core32_175.dll The specified module could not be found.
 

Аце

Староседелец
2 март 2012
68
28
618
Во зависност од IP
www.ibiz.mk
Имам тројанец и не знам дали сум го исчистил зашто го наоѓа го бришам на крај коа уклучувам пи си ми кажува дека иам грешка
Error loading C:\ProgramData\SysLogger\core32_175.dll The specified module could not be found.

Најверојатно не е :)
Симни го HijackThis алатка која ќе анализира што имаш во твојот компјутер најверојатно фајлот го нема но сеуште одреден софтвер го “повикува“ па така да затоа ова ти се појавува. HJT симни го од тука, инсталирај го лесен е за инсталација и стартувај го. Во долниот агол имаш копче Scan кликни на него. Почекај да заврши скенирањето и откако ќе заврши на истото место каде што притисна Scan сега има Save Log. Зачувај го логот и прикачи го некаде mediafire или pastebin и прати ми линк...

Доколку користиш некаков антивирус време е да го промениш, дури и антивирусот на Мајкрософт може да го детектира и избрише овој тип на вирус, незнам како се протнал во твојот компјутер :).

Доколку си advanced user симни Kaspersky Virus Removal Tool инсталирај го на Dekstop, рестартирај го pc-то и стартувај Safe Mode, стартувај го програмов и направи Deep Scan на твојот компјутер... Претходно во Settings подеси да автоматски го брише вирусот при скенирање штом го детектира (не на крај од скенирањето).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ShakaZulu

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Најверојатно не е :)
Симни го HijackThis алатка која ќе анализира што имаш во твојот компјутер најверојатно фајлот го нема но сеуште одреден софтвер го “повикува“ па така да затоа ова ти се појавува. HJT симни го од тука, инсталирај го лесен е за инсталација и стартувај го. Во долниот агол имаш копче Scan кликни на него. Почекај да заврши скенирањето и откако ќе заврши на истото место каде што притисна Scan сега има Save Log. Зачувај го логот и прикачи го некаде mediafire или pastebin и прати ми линк...

Доколку користиш некаков антивирус време е да го промениш, дури и антивирусот на Мајкрософт може да го детектира и избрише овој тип на вирус, незнам како се протнал во твојот компјутер :).

Доколку си advanced user симни Kaspersky Virus Removal Tool инсталирај го на Dekstop, рестартирај го pc-то и стартувај Safe Mode, стартувај го програмов и направи Deep Scan на твојот компјутер... Претходно во Settings подеси да автоматски го брише вирусот при скенирање штом го детектира (не на крај од скенирањето).
Фала ти,јас имав долги години Eset и редовно го апдејтував ама не знам како успеа да закачам севте тројанец,го сменив со аваст и авастот го наоѓаше ама не го бришеше,па симнав SuperAnti spyware i so deep scan go najdov pod imeto нешто тројанец-fake и имаше нели каде се наоѓа и на крај беше scvhost.exe ако не се лажам и стиснав да го избришам,пак му удрив уште еден скен и го немаше ама дека ми ја покажува пораката на почеток затоа се загрижив.
Иначе да напоменам дека се посомневав дека иам тројанец зашто писито ми правеше рестарт тие два дена од немајкаде.
Вака HJT го симнав напраив log као што ми кажа па ако е потребно ќе ти го пратам во инбокс,фала ти уште еднаш.