Последна прочитана книга и кратка рецензија

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Зоки поки до пола само.... критика се убо во книгат само не сватив тоа со животните таму во зоолошката градина ко беше зоки со мајкаму ....
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
Џенет Енџел "Деловна Придружба"

callgirl.jpg


Биографско дело, кое е напишано на некој лесен начин... според мене би требало да има малце повеќе стил... но битна е поуката...
 

Fifi

Полноправен Член
15 февруари 2012
30
40
18
31
,,Внимавај што посакуваш можеби и ќе ти се исполни,,- Александра Потер
Би рекла дека овој роман е веќе видено нешто, но никогаш доста од вакви книги со крај што веќе се насетува на почетокот. Хедер е девојка со многу неостварени желби и што кога тие желби почнуваат магично да се остваруваат...
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Зоки поки до пола само.... критика се убо во книгат само не сватив тоа со животните таму во зоолошката градина ко беше зоки со мајкаму ....
ххехехе
одма со тешки класици си се зафатил :)

My family right or wrong од Kishon
Кишон ми е терапија :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
Ден после ноќта-Анита Дајамант.
Книга за три девојки кои го преивеале холокаустот кон крајот на втората светска војна,обземени од страшни сеќавања и спомени,со надеж за подобро утро.
Книгата ме остави без зборови,навистина трагично.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: redhead

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
„Дали ме чекаш“-Гијом Мисо
Мене ми се допадна, трилер-драма.
Доктор кој има рак и има уште неколку месеци од живот, кој се би дал да се врти во минатот да ја види Илејна, но тоа што го посакува се остварува.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Маша

Libra

Староседелец
15 февруари 2012
208
327
673
Септемврси светлини-Зафон
Дел од Трилогијата на маглата.Стварно сите 3 дела му се прекрасни ги преопрачувам.
Симона и нејзините деца по смртта на таткото и сопруг се селат во мистериозно местенце Син Залив кое крие многу мрачни тајни....
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Принцот на маглата-Карлос Руиз Зафон

Оние кои веќе го читале Зафон мислам дека подобро ќе го сфатат моето мислење. Делово е прво дело на писателот и можам да кажам дека е одлично. Но, читајќи го се покајав што претходно сум ја прочитала Сенка на ветрот и Играта на Ангелот. Сенката е врв на некогото творештво, нешто најдобро што напишал, а ни Играта не заостанува.
Додека Принцот е првенче на еден тогаш неискусен автор и нормално дека не е толку добро колку двете горенаведени.
Но, сепак, тоа е Зафон-мајсторот на мистеријата. Дело во кое се сплетени неколку различни приказни поврзани со една мистерија од минатото која дошла да си го наплати долгот.
Уживав додека го читав и го препорачувам.
 

Elena

Истакнат Член
14 февруари 2012
155
169
343
Home.
Помош! Моето семејство ме излудуват ! :)
Таа беше мојата последна прочитана книга , и мн е убаa :nasmevka