Љубов на прв поглед

Дали ви се случило да се заљубите на прв поглед?


  • Вкупно гласале
    41

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Па пиши Да или Не.. Доколку е Да, добро би било да објасниш како се случило тоа, колку пати ти се случило.. па дали веруваш дека е можно да се заљубиш итн инт... :)
Па ти напиши попровокативен вовед за да ме намамиш да дадам свое видување. односно доживување. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Па ти напиши попровокативен вовед за да ме намамиш да дадам свое видување. односно доживување. :)
Пред малку се вратив дома, и ја отворив темава, инаку не можам многу да размисувам за вовед и на др работи.. Мислам само на.. (inlove)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Таквиот вид на заљубување е ништо повеќе од хормонален шок кој не` тера да се повинуваме вон секакво логично размислување. Дури и кога тој/таа е карактерно некомпатибилен.
 

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
А замислете, дури и ми даде Like на фотографијата на профилот на фејсбук. (inlove)
Првпат ми се случива вакво нешто.. на моменти ми се тресат рацете. :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Пред малку се вратив дома, и ја отворив темава, инаку не можам многу да размисувам за вовед и на др работи.. Мислам само на.. (inlove)
еми тогаш вака ќе напрајме :)
темава ќе оди во рисајкл бин
а ти одмори, па кога ќе можеш да размислуваш за вовед, пробај повторно :)
п.с. уживај во (inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena, JaMi and Lady*

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
еми тогаш вака ќе напрајме :)
темава ќе оди во рисајкл бин
а ти одмори, па кога ќе можеш да размислуваш за вовед, пробај повторно :)
п.с. уживај во (inlove)
Во ред. За неколку минути ќе има вовед. Сакам да прочитам мислења од членовите на форумов... (inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Тоа на прв поглед не е љубов... Тоа ти се вика заљубеност. Ама ретко кој ги разликува поимиве. За љубов треба да има нешто повеќе после тој прв поглед.

Ми се случила таа заљубеност на прв поглед... Видов еден тип и (после неколку минути соземање) им викам на другарките: Ова совршенство мора да биде мое. :rofl По кратко време, истата вечер, го глеам со 2 мои добри другари, па ме разбра со поглед едниот шо сакам, ме запозна со типот, ми го зеде телефонот и му вика дај напиши мсн (актуелно беше тогаш, пред 3-4 год. :zelen). Одевме после тоа месец дена и се откажав, не беше паметен колку шо беше убав. :zelen
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Охохооо ми се случилоо :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO