Собиранки.... (договарање - тука)

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Порано со една другарка (школска) кога бегавме од часеви одевме на Св.Пантелејмон на гробиштата си седевме. Имавме еден гроб од каде што фаќавме најубав поглед и редовно на тој гроб си седевме. Чив беше, појма немам :D Ама цела панорама на Велес од таму се гледаше :) Башка што и најскришно место, никој таму нема да те бара :D Гасиш телефони и уживаш на гробот цел ден, муабетење, грицки... Исто како на излет да одевме :)
Feelin` groovy since the foundation of Veles.
Него шега на страна, ај бе договараме собир кој е за викендов во парк?
 

VULKAN-PEPEL

Истакнат Член
24 март 2012
160
126
343
договор падна недела 15 часот пред фонтана во парк во СКОПЈЕ влезница не се плаќа секој е добредојден нека се пријават сите членови кој доаѓа и кој нема да може да дојде. прошетката супер ке ни дојде на сите а подоцна ќе седнеме некаде на кафе,скара, по желба.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and emzzy

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
договор падна недела 15 часот пред фонтана во парк во СКОПЈЕ влезница не се плаќа секој е добредојден нека се пријават сите членови кој доаѓа и кој нема да може да дојде. прошетката супер ке ни дојде на сите а подоцна ќе седнеме некаде на кафе,скара, по желба.
Би дошла ама не сум од Скопје.
Убав помин дечки :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
eeххх кај најдовте оваа недела јас Битола сум уште една недела... :place сепак убаво да си поминете и да ми кажете како сте си поминале :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
(Влезница бе :rofl)

Ај кој е во можност да дое, нек дое. Топ поминувачка се собирите во Парк)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
дај бе другиот викенд кога и тие како мене што студираат во Скопје ќе можат да дојдат.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ај и јас мислам чим шансите се повеќе за следниот викенд, нек биде тоаш.