Љубовта и разликата во годините

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Или колку навистина љубовта не познава граници?
Која е најсоодветна, прифатлива, потребна, нормална, пожелна разлика во годините?
Што помислувате за врска помеѓу постара жена и помлад маж и обратно, за прилично постар маж и млада жена?
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Ми се има случено да се загледам во дечко 9 години постар од мене (јас 21 тој 30) и некако не ми функционираше сето тоа,баш поради големата разлика во години...он си го изживеал ноќниот живот а ја тек почнувам да го живеам, да правам глупости и според него некои незрели работи...
Сепак мислам дека идеална разлика,според мене е машкото да е 3-4 години постаро од девојчето.
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
НЕ Е БИТНА РАЗЛИКАТА, јас имав две момчиња (inlove) (не во исто време) едниот беше од мене постар 11г а другиот беше дупло од мене... и беше најубаво со нив... многу научив, многу љубов, внимание, почит си добив... и постоеше стабилност... што според мене тоа е клучно за една врска... штета што немаше можност втората да се исполни до крај :bajbaj
 

Deadelina93

Полноправен Член
15 февруари 2012
52
107
18
voopsto ne e bitna razlikata vo godinite..decko mi e postar 7godini i ne se zabelezuva nekoja golema razlika samo ponekogas znae da kaze "sum go pominal toa,ti zboruvam od iskustvo" ...mislam deka koga nekoj se saka navistina nema pravila...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable° and LMFAO

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
Јас сметам дека баш Е битна разликата во години..Имав нешто со еден постар од мене 8 години и како што кажа Мила Кунис не беше најпријатно тој си имаше свои интереси(ако се разбираме),посериозни работи,а јас тинејџер си го живеам максимално животот и не идеше,па секој по свој пат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sugar and Mila Kunis

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Или колку навистина љубовта не познава граници?
Која е најсоодветна, прифатлива, потребна, нормална, пожелна разлика во годините?
Што помислувате за врска помеѓу постара жена и помлад маж и обратно, за прилично постар маж и млада жена?

„Љубовта“ не познава граници.Бар така некои викаат.Всушност не знаеме дали постои љубовта и нема баш конкретна дефиниција за љубовта.Па затоа нема тука некои големи размислувања.Одговорот е едноставен.
Би си дозволил да имам врска со девојка со која што нема да имам проблем со законот и која што ќе се однесува соодветно према моите години или поконкретно кажано, без детски сцени и драми на сред улици, молења колења и слично :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and Bum-Bum

MonnY

Нов член
15 февруари 2012
3
1
1
33
Kicevo
Па и не е толку битно.. :) јас и мојот дечко сме 8 години разлика па супер си оди, многу работи научив од него... ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO

Deadelina93

Полноправен Член
15 февруари 2012
52
107
18
Idealna veza: - Pricate kao najbolji prijatelji - Glupirate se kao deca - Svadjate se kao da ste u braku - Branite jedno drugo kao brat i sestra!!

tocno taka(sega go vidov na fb)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and MonnY

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Сигурна сум дека според мене не би била идеална разлика доколку девојката да е поголема од дечкото. Може, една година. Но.. А според мене идеална врска е од 1 година па нагоре, но не да се претерува. Девојката да е 20, а дечкото, читај старец 40.

Јас со мојот дечко сме разлика 3 години, и супер ни оди.
 

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,010
1,103
И те како е битна разликата од еве да речеме 10+ години.
Дефинитивно интересите и гледиштето кон животот се различни.
Еве да речеме 20 годишна девојка е со 32-3 годишен маж. Ќе функционираат одредено време, година, две, три, ама се сомневам за повеќе. Тој ќе сака фамилија да создаде, а на 20 години знаеме дека целта не ни е таа.
Тој поминал многу повеќе во животот. Се што на 20 години е интересно, на 30 е детска глупост.
Не сум за волкавата разлика помеѓу партнерите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sugar