Good guy VS Bad guy (или - Дали, колку и зошто девојките повеќе ги сакаат лошите момци?)

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ситација: имаш машко кое има жртвувано многу од времето за да и` направи таа да се чувствува прекрасно. Таа го разбира тоа но некако не сака да биде така. Таа сака лоши момчиња. После толку поминато време тој забележува дека работата не иде. Се преобразува во Bad guy. Глуми дрскост, посесивност само за да ја придобие. И за некој краток временски интервал е негова. Со тек на време тој по овие постапки впива во својот карактер дрскост, посесивност, расипаност. За да на крај кога ќе се засити, ја остава неа/или обратно - и следната ја добива на ист начин. е сеа, претходната се жали каде изумре џентлменството. Е каде де?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Ситација: имаш машко кое има жртвувано многу од времето за да и` направи таа да се чувствува прекрасно. Таа го разбира тоа но некако не сака да биде така. Таа сака лоши момчиња. После толку поминато време тој забележува дека работата не иде. Се преобразува во Bad guy. Глуми дрскост, посесивност само за да ја придобие. И за некој краток временски интервал е негова. Со тек на време тој по овие постапки впива во својот карактер дрскост, посесивност, расипаност. За да на крај кога ќе се засити, ја остава неа/или обратно - и следната ја добива на ист начин. е сеа, претходната се жали каде изумре џентлменството. Е каде де?
Можи малку ќе бидам оф топик, но сепак (а ако се раврзи муабет надолго и нашироко, ќе ги префрлам размислувањата во посебна тема)
стално се наметнува истата констатација
„Таа сака лоши момчиња“.
Е сега, како жена јас имам некое мислење, да не речам знам, зошто е тоа така.
Но, од машка страна видено, одговорот на прашањето „Зошто таа сака лоши момчиња?“ би бил кој?
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Затоа што типот не бил доволно лош?? ::unsure
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Затоа што типот не бил доволно лош?? ::unsure
Ај вака, точно е тоа дека можеби не сите, но поголемиот број девојки сакаат лоши момчиња.
Не ми е прашањето зошто не ги сакаат добрите, туку што е она што прави повеќе да ги сакаат лошите?
Значи не се работи за свесен избор, дали некоја личност те привлекува или не, не е прашање на избор, нели?
Е па кој момент во женската психа е на некој начин пресуден за таа да почувствува несфатливо силна привлечност кон еден таков Bad guy? :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не постои памет, да. Но со самото тоа што подоцна се жали каде изумрело џентлменството е некако несфатливо.
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Нема памет. Но со самото тоа што подоцна се жали каде изумрело џентлменството е некако несфатливо.
Не е баш дека нема памет :)
Ај ќе ги префрлам во нова тема мислењава, баш ме интересира шо ќе кажат девојките во своја одбрана.
А и како размислуваат и другите момци. :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не е баш дека нема памет :)
Ај ќе ги префрлам во нова тема мислењава, баш ме интересира шо ќе кажат девојките во своја одбрана.
А и како размислуваат и другите момци. :)
Лошо формулирав. Не е немање памет туку губење памет кога се дешава затрескување. Затоа и нема правила. Едноставно тоа и` се свиѓа. Ама процентуално коа ќ се види отстрана лошите повеќе добиваат.
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Лошо формулирав. Не е немање памет туку губење памет кога се дешава затрескување. Затоа и нема правила. Едноставно тоа и` се свиѓа. Ама процентуално коа ќ се види отстрана лошите повеќе добиваат.
Океј, разбирам, нема правила во љубовта.
Но, овде има еден мал, ама битен псхилошки момент како одговор на прашањето „Зошто баш тоа ѝ се свиѓа?“