Љубов и казна

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Саваш Балдар живеее во Италија, на прв поглед сосема обичен живот. Но зад маската на образованиот и чувствителен дечко се крие човек кој знае дека еден ден ќе мора да го преземе местото во најбогатото семејство во покраината Ван. Неговото семејство е традиционално и владее со граѓаните во Ван, а нивниот бизнис се поврзува со "матните води". Саваш од мал сакал друг начин на живот и затоа отишол да студира далеку од родниот крај. Преубавата Јасмин работи во маркетиншка агенција. Таа, неколку дена пред венчавката го наоѓа својот свршеник во кревет со нејзината најдобра пријателка. Очајна и бесна поради таа ситуација, но и фактот дека никогаш не спиела со ниту еден маж поради ветувањето што му го дала на својот татко, Јасмин се упатува кон Бодрум во еден бар. Сосема случајно, Саваш, кој се враќа во Турција поради венчавката на својот брат, таа ноќ работи кај пријателот во истиот бар. Јасмин одлучува да помине страстна ноќ на бродот со овој симпатичен странец. Следното утро, мамурна и очајна, Јасмин си заминува без да му каже своето име на Саваш. Тој е маѓепсан од нејзината убавина и е одлучен да ја види повторно. По венчавката, неговиот брат и татко умираат во сообраќајна несреќа и затоа доаѓа време тој да стане глава на семејството, влегува во брак со жената на неговиот брат незнаејќи дека на другата страна од државата Јасмин очекува негово дете...

Извор: http://tvpaket.com.mk/

Што мислите вие за серијава?
Интересна е, од една страна има заплети кои те тераат да ја гледаш, а од друга страна не е како сапуниците...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: filip7_doh and CyberKnight

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
добра my ass .... до пред некое време плачевме од шпанските и мислевме дека не постои ништо полошо од шпанска сапуница.... ох само колку сме се лажеле.. имало- турски сериии... искрено едниствена сапуница шо сум ја гледал и шо ке ја памтам цел живот бееш Касандра....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31 and parvati

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
добра my ass .... до пред некое време плачевме од шпанските и мислевме дека не постои ништо полошо од шпанска сапуница.... ох само колку сме се лажеле.. имало- турски сериии... искрено едниствена сапуница шо сум ја гледал и шо ке ја памтам цел живот бееш Касандра....
:cool: колку си во право :cool:
Ни Касандра не ја гледав. Од серииве ми иде некако вака :frantic
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
:cool: колку си во право :cool:
Ни Касандра не ја гледав. Од серииве ми иде некако вака :frantic
касандра ја гледав пошо мал сум бил. не сум размислувал ама сеуште ја памтам иако како од сон сепак се секавам доста добро на неа...
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Добра? Хаха.
Патетична е. Секоја шпанска сапуница е подобра од оваа.
Океј, на почетокот не беше лоша, ама сега, сега кога Саваш го бакнува секое влакно од Јасмин и умира по истите, сега кога веќе се е преочигледно... Сега нема ни Д од добра.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Пишувајте на кирилично писмо.
ne gleam nisHto ne sam ni gledaja nikad (sasHa matikj lol) petsHesnaes akcie od polat i pocHetak na kasandru samo : )
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
ne gleam nisHto ne sam ni gledaja nikad (sasHa matikj lol) petsHesnaes akcie od polat i pocHetak na kasandru samo : )
јас долина на офците го гледав само поради чето јилдерим и претседатело муро.. тројцата права комедија беа.. ама ко умреја ми го ебаја кефо и појке ниту еднаш не го пуштив филмо да го гледам.. најјаки беа..