Bones

TheFrisb

Староседелец
3 март 2012
97
161
1,043
Во друга галаксија :)
Во последно време го загледав и онака интересен е :)
Во филмот се расправа за форензичари кои пронаоѓаат мртви тела стари од 2 па до 30 години :) Со помош на нивните полицајци тие ги одредуваат убијците.Премногу е интересно бидејќи тие го наоѓаат убиецот од влакна, ДНК итн.Во филмот има премногу дешавки како проблеми со таткото на главната личност во филмот наречена Bones.Боунс се дружела со еден полицаец кој подоцна ја загубил работата поради доверување премногу документи на Боунс.Но сепак Боунс му помага да си ја врати работата.Интересна серија е .Вреди да се гледа.Ја емитуваат на FOX CRIME
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
А уствари шо се дешава во филмот?
Моите го гледаат секогаш ама не ме заинтересирал :)
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Интересно е може да се научи од серијава. Иначе работат со истражување и претежно со распаднати тела најдени по неколку годни, па составување на сите коски она, ова итн.. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheFrisb

TheFrisb

Староседелец
3 март 2012
97
161
1,043
Во друга галаксија :)
Интересно е може да се научи од серијава. Иначе работат со истражување и претежно со распаднати тела најдени по неколку годни, па составување на сите коски она, ова итн.. :)
Арно де .Јас помислив дека треба да објаснам на кратко :))) Ако е на долго тогаш a looooong story :)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Ептен добра серија, една од моите поомилени (happy) Само што сеа слабо ја пратам, а кога играше на Канал 5 не пропуштав ниедна епизода :cool:
 

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
30
На некој пуст остров
Ја гледам на Фокс Крајм. Боунс ми предобра актерка. Но без Бут серијата би била нула. Одличен пар се.
Инаку малку ми се одмили серијата откако го однема Зек.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Многу ми ја пофалија серијата. Може да ми кажете до каде е стигната на Fox Crime, од колку игра итн. И ме интересира колку трае една епизода и ако некој може да ми пуште линк за симнување по ПП. Во темите е забрането да се стаавт линкови со сајтови илегална содржина.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
прееска играле 2 епизоди од 2 и од 3. Утре ќе има реприза на втората епизодата во 8 навечер. 4-та сезона игра на Фокс Крајм, а досега е излезена 7-та сезона - 14 епизода. Линкови ако најдам ќе ти пратам во порака. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
прееска играле 2 епизоди од 2 и од 3. Утре ќе има реприза на втората епизодата во 8 навечер. 4-та сезона игра на Фокс Крајм, а досега е излезена 7-та сезона - 14 епизода. Линкови ако најдам ќе ти пратам во порака. :)
А на друга ТВ нели ја даваат, сакав јас од почеток да си ја загледам. Фала Најф. :)