Чет муабети (ти реков-ми рече)

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Младите се на потег да не бидат кукавици, да не бараат полесен начин или пократок пат до било која цел која што си ја зацртале. Бидејќи тоа создава предавници. Кукавицата е предавник и мрзливиот.
За моментален подобар живот таквите се продаваат лесно.
На тоа мислев. Делот со предавниците што ги спомна членот кој го коментирав на таа тема.

А другото мислам дека е јасно дека национализмот треба да изгасне од сите страни. Бидејќи секој патриот денес, посебно оние кои немаат врска со историја, политика, од било која страна зборува за Голема X (на местото на X стави име на држава на Балканот). А тоа не води кон добро.

Јас имам пријатели од Грција, Бугарија и други земји и тие немаат проблем со тоа што јас сум Македонец и што државата во која живеам се вика Р. Македонија.
До поединци е и до политиката. Мора да раснеме, да ги надминуваме овие пречки кои се тука само за да те држат заробен.

Се надевам појасно е сега...
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Жена без големи цицки е како подрум без ајвар! :D

хахахахаха...порано важеше изреката дека жена без цицки и задник, е како школо без школо и амбуланта:D
Ова со ајварот го немав чуено, но знам дека не важи:rofl...а знаеш ли зошто, затоа што жените сега сите имаат големи сиски(силикони) а ниту една не знае ајвар да прави..:)

Така да, подрумите се без ајвар, се купува готов направен а големи сиски на секој чекор:svirka
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Neverna Mala

Marija1998

Нов член
25 мај 2018
0
0
1
25
Здраво,
Нова сум на форумов гледам имате интересни теми.Сакам да ве замолам за мала подршка да ја лакнете мојата фб фан страна на мојот блог. Мн. ќе ви бидам благодарна!!!:):):)
https://www.facebook.com/zivotstil1/

поздрав се најдобро!
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Здраво,
Нова сум на форумов гледам имате интересни теми.Сакам да ве замолам за мала подршка да ја лакнете мојата фб фан страна на мојот блог. Мн. ќе ви бидам благодарна!!!:):):)
https://www.facebook.com/zivotstil1/

поздрав се најдобро!
отвори барем една интересна тема.....поздрав и се најдобро!
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
хахахахаха...порано важеше изреката дека жена без цицки и задник, е како школо без школо и амбуланта:D
Ова со ајварот го немав чуено, но знам дека не важи:rofl...а знаеш ли зошто, затоа што жените сега сите имаат големи сиски(силикони) а ниту една не знае ајвар да прави..:)

Така да, подрумите се без ајвар, се купува готов направен а големи сиски на секој чекор:svirka
Тие што немаат пари за силикони што правиме?:D