Женски кондом

Patika

Староседелец
21 февруари 2018
41
19
608
female-condom2.jpg

Дали силиконскиот најлон ќе биде околу пенисот или во вагина каде влегува пенисот исто е чувството на мажот дека „има најлон“ самата пенетрација дава опасност надворешниот прстен на женскиот кондом да се вовлече во вагината и тоа не е добро чувство ниту за женската ниту за мажот, се мисли дека женскиот ккондом има предност да пенетрира нееректибилен пенис во ваков кондом за разлика од класичниот кондом кој мора да се навлече врз еректибилен „дигнат“ пенис, ама дури да се приготвиш за секс желбата ќе помине!:sleep
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: pozdrav eden topol

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
female-condom2.jpg

Дали силиконскиот најлон ќе биде околу пенисот или во вагина каде влегува пенисот исто е чувството на мажот дека „има најлон“ самата пенетрација дава опасност надворешниот прстен на женскиот кондом да се вовлече во вагината и тоа не е добро чувство ниту за женската ниту за мажот, се мисли дека женскиот ккондом има предност да пенетрира нееректибилен пенис во ваков кондом за разлика од класичниот кондом кој мора да се навлече врз еректибилен „дигнат“ пенис, ама дури да се приготвиш за секс желбата ќе помине!:sleep
И овој изум дава 100% заштита од бременост?
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Да бе, една работа имаат маживе, па и тоа не сакаат да носат пошто алатите им се „преголеми“ за тоа и „чувството е неприродно“. :(
Од женски кондоми, само оние со „заби“ што се, против силувачи.
Мислам, жално е што дојде до тоа да постојат и такви ствари за жена да се заштити од силување, ама шта је - ту је. Јас би додала и малку солна киселина во запците.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Која дебилана, да носат пола живот анти-силување кондом пошто злу не требало...:eek
Ако сме кај тоа, подобро да носат пиштол или револвер во ташна и нек учат ракување ваљда Валтер ППК 7,65мм е подобра опција од чудово...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Тоа е непрактичниот дел, не знам како би идело цело време да носиш за секој случај.
Од друга страна пак е жално пошто стварно не се знае кој и каде може да те нападне. Многу, многу сме поизложени на сексуално вознемирување женските отколку што може да се замисли.
Нејсе, за овие обичниве не ми е јасно која е разликата дали кондомот ќе е прво на машкиот или во женскиот полов орган кога при пенетрација исто ќе му дојде. :D