Сакам да кажам/Сакам да прашам

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Нека стои ова и тука

Ова е список за новогодишни подароци за децата од онкологија и хематологија. Доколку сакате да подарите исконтактирајте со
"Коалиција - Боите на животот"
upload_2017-12-3_13-34-52.jpeg

upload_2017-12-3_13-35-3.jpeg

upload_2017-12-3_13-35-15.jpeg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dorina

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63

Најдобро е вакви спискови составени од скромни желби на болни дечиња кои срцава ни ги допираат и душата натажуваат, да се испринтираат во голем број и да се обвиткаат зидовите на собранието, на парламентот, да се закачат на куќите на богатите политичари, да висат на сите споменици, дури мислам дека треба и со вакви спискови да се накити новогодишната елка на град Скопје.:(:(:(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec, Dorina and corki

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Знаеш тоа,кога ќе го спомнеш жнскиот полов орган пред имбеџил со исранета сексуална ориентација,или народски речено "пешко",морон кој функционира на едносмерен напон,што друго би рекол освен да се бламира со погрдности!:kafe

Едно нешто не можеш да разбереш, пошто си човеколик сендвич.
Навреди кои доаѓаат од мвр-овски сендвич, нула од човек, дно од особа, мизерија од морална или етичка гледна точка (шпекулирам и со резултат на долговековен инцест но за тоа немам докази) - тоа за нормален човек е еднакво на комплимент.
Не можам да замислам полоша судбина отколку некој како тебе да има позитивно мислење за некој како мене, тоа би било невиден ужас.

Што значи - што поголема навреда од твоја страна, тоа подобро за мене, затоа не ти бришам никогаш постови, нема потреба од такво нешто, имаш апсолутна слобода да навредуваш и со тоа да ја докажеш погоренаведената поента :)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Најубавиот период од годината доаѓа, празничната магија полека се чувствува, а јас секој ден сум повозбудена од претходниот.
Ова е моето време, момент кој долго ќе трае. Јас сум како Ѕвездичката што ја поставувате на врвот на вашата елка, за силно да светнам и да допринесам за комплетно уживање.
На форумот сакам да ве разбудам сите. Не бидете во зимски сон.
И нормално сакам да се расправам, но победив јако :zelen(star).
Очекувам многу номинации во темата член на годината.:zelen(star)
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Најубавиот период од годината доаѓа, празничната магија полека се чувствува, а јас секој ден сум повозбудена од претходниот.
Ова е моето време, момент кој долго ќе трае. Јас сум како Ѕвездичката што ја поставувате на врвот на вашата елка, за силно да светнам и да допринесам за комплетно уживање.
На форумот сакам да ве разбудам сите. Не бидете во зимски сон.
И нормално сакам да се расправам, но победив јако :zelen(star).
Очекувам многу номинации во темата член на годината.:zelen(star)
Оваа година би требало на @incule да и се даде наградата за член на годината..јас ќе гласам за неа:igra
Ти си докажана доволно на форумов и не ти треба никакви пофалници, кноминации, кфалификации..само Многу Битниот ти го нема...тој ти беше горивото за твоите расправии:rofl
малосмосешалили:p
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Оваа година би требало на @incule да и се даде наградата за член на годината..јас ќе гласам за неа:igra
Ти си докажана доволно на форумов и не ти треба никакви пофалници, кноминации, кфалификации..само Многу Битниот ти го нема...тој ти беше горивото за твоите расправии:rofl
малосмосешалили:p

Како да не, со збор два член на годината. Не би гласала за неа никогаш.
Хаха кој го нема признава пораз. Јас секогаш победувам, а за расправии секогаш ќе се најде некој :zelen(star).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: pozdrav eden topol

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Passed down to you...

Деновиве (месециве) се` се наканувам да пишам еден подолг пост за последен пат тука на форумов, но тоа некако не ми оди од рака. Не знам зошто е тоа така, имам глава полна со претпоставки, но никоја вака конечна и единствена да се издвојува од сите останати. Не сум човек кој прави листа на pros & cons, за да анализирам што е тоа што ме одвратува да пишам нешто тука наспроти инспирацијата која што ја губам веднаш штом прочитам одредени постови на членови кои уживаат поголемо внимание одошто треба да им се посветува. Сума-сумарум фактот дека форумите општо се отидени во неколку скалила подоле по омасовувањето на одредени социјални мрежи е тој, не дека е измислена топла вода. Па сепак некако не можам да останам имун кога одредени теми кои би имале одлична дискусија, зјаат пусти на сметка на други со тематика на ексклузивитет, па макар и да е тоа само некаква фантазија или каприц кај одредени членови тука на фоумов. Немам ни желба повеќе да се правдам дека се залагам за „демократија“, што по мене ми е малку лошо дефиниран термин зборејќи за виртуелниот бон-тон. А не дека имаше некаков бон-тон воопшто тука (па и на други места). Сево ова ми дава некое чувство на зачмаеност и поглед кон нешто што не му го гледам крајот, освен ако самиот не му го ставам. Башка со работата баш и немам многу слободно време за расфрлање. Затоа сметам дека подобро е повеќе да не учествувам тука на форумов, пред се` од лични причини кои се многу, а не знам која би ја издвоил да појаснам барем каде точно лежи проблемот. Тие што ме имате по социјалните мрежи, се читаме таму чат-пат, другите, ми беше мило за дружбата сиве овие 5 и кусур години тука на форумов. Поздрав и останете во позитивен дух.
So said Saladin...