Сакам да кажам/Сакам да прашам

Ladybug

Нов член
19 ноември 2017
23
12
3
Дали сум баксуз или тоа се случува со намера за мое добро, не знам!
Една врата ми се отвара, јас ја затворам.
Времето ќе покаже.
Трпение. :nerd
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Еј животе , суров си ! Секој ден се бара хуманитарна помош за болни дечиња :place што ти згрешија тие :cenzura .. нели ти е жал на така мили фацички со крупни очиња и бели обравчиња да им задаваш такви големи товари за на грб ? Сврти се околу себе животе и погледни ги .. погледни ги и размисли дали е убаво она што го правиш :| ..
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
@Аркантос гледам имаш проблеми со несоница, не знам дали си пробал ама сигурно си пробал штом со години те држи но еве јас сепак ќе си кажам.
Обично сон најдобро се фаќа во темница, нешто слично како кај папагалите нели кога ќе им го покриеш кафезот одма засиваат.
Па зашто пример не пробаш (доколку не си пробал веќе) со некоја ваква маска за очи ?
Од лично искуство, колку и да не ме фаќа сон кога ќе ги покријам очите во секундата заспивам.
По некоја логика, кога имаш нели целосен мрак пред очите мозокот како да престанува да работи, мислам функционира ама сите тие мисли, проблеми како да се ставаат на пауза, а кога не си оптеретен односно мозокот не ти е оптеретен со секакви работи многу побрзо заспиваш односно ти иде сонот.
Може малку звучи глупаво ама што знам доста пати сум експериментирала и со по 4-5 испиени кафиња кога и да сум ги покрила очите одма сум заспивала.
Исто и денски мноогу ретко да легнам да спијам треба не знам три дена на нива да копам за да можам да спијам преку ден, но кога и да ги покријам очите абе во секундата почнува да ме занесува и наредниот момент веќе хрчам. :)

Ова заборавив да го кажам, како што ти се така покриени очите пушти си и класична музика или пак оние chill out ненормално многу опуштаат.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Аркантос

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Може некако на Инстаграм да се избрише се што сум гледал до сега?? Конкретно видеата кој јас сум ги гледал до сега да се избрише дека има сеен од мене?
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Kje pishuvav neshto za mojata emocionalno ljubovna sostojba ama zaebi.

Samo kje recham deka sum idiot, i verojatno koga togash kje i go skrsham srceto na segashnava lichnost, posto i have no more soul and heart. Im living zombie.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Kje pishuvav neshto za mojata emocionalno ljubovna sostojba ama zaebi.

Samo kje recham deka sum idiot, i verojatno koga togash kje i go skrsham srceto na segashnava lichnost, posto i have no more soul and heart. Im living zombie.

Mnogu be ti nekoj kompliciran tip si bil..oti KJE i go skrsis srceto, nisto ne razbrav:nerd