Евровизија

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Не, сериозно сеа, ги чув сите песни (одвај) и кое од кое полошо срање :( Мислам дека оваа година дефинитивно најлоши песни има. Како да се натпреваруваат кој ќе прати полоша песна. Порано со душа сум чекал да ги гледам фаворитите, па кога ќе настапуваат, па каков сценски настап, оваа година ми е стварно сеедно бидејќи кој и да победе ќе биде срамота, грев и сосем незаслужено.
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ептен ова сите во криза некако, еден добар сценски настап не видов :( Тоолку разочарувачки ...
Ми фалат времињата кога беа Хадисе, Каломира, Елена Папаризу, Тина Карол, Руслана, Елена Ристеска и уште многу други, згодни женски со добри песни и уште подобри сценски настапи ...
 

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Ептен ова сите во криза некако, еден добар сценски настап не видов :( Тоолку разочарувачки ...
Ми фалат времињата кога беа Хадисе, Каломира, Елена Папаризу, Тина Карол, Руслана, Елена Ристеска и уште многу други, згодни женски со добри песни и уште подобри сценски настапи ...
Се смени правецот на музиката од тогаш,едино уште грциве остана орце шо вртат скоро секоја година.Нашиве не знам шо чекаат за откажување веќе аман.
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Се смени правецот на музиката од тогаш,едино уште грциве остана орце шо вртат скоро секоја година.Нашиве не знам шо чекаат за откажување веќе аман.
Изгледав до крај и Белгија ми беше баш по вкус. Преубава девојка со тело гром, певлива песничка и што е најважно единствени имаа добар сценски настап. Уствари, единствени имаа и некаков сценски настап. Ми се чине останатите само 3Д дизајн имаа, никакво играње, никаков пресврт, апсолутно штама. Дури ми е чудно и за Бугарија, добра песничка а така кутрата сама на сцената. Си помислив, ај може у криза се па немат да платат танчери, ама на крајот тие придружните вокали шо испаднаа у последните три секунди за да се пофалат? Не сфаќам, стварно. 3Д ефекти мразам. Сите освен Белгија, се што имаа на сцената беше ефекти, сценските настапи им беа слични да не кажам исти. Турција секоја година беше мој фаворит, знам и оваа да учествуваа ќе беа најдобри. Останува да се надеваме ќе учествуват наредната.
Тоа што се сменил правецот на музиката, не се сложуам. Ариана Гранде, Ријана, Бијонсе, Селена Гомез сеуште се актуелни. Нема ништо подобро од девојка со добар изглед, добра кореографија и добра песна. Доказ ти е Елена Ристеска, зошто со неа го освоиме најдобриот резултат на Македонија? Не знам зошто не ја пратат Орхидеја или Викторија Лоба, сигурен сум дека ако ништо друго ќе влеземе у финале.
Калиопи ја почитувам како пејач и како личност, али песната дека и беше срање, и беше. И стварно за кучето пеела или се заебават овие по нетов?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Метаморф

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Oдличен настап на Калиопи , моќен настап ,глас ,сценски настап ,само не догледав до крај што се случи ??
 

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Ами како не...настап.Поарно сама да пееше,пратечките вокали ко некои бапчорки од позадина,ни се вклопуваат гласовите ни ништо.А не се слагам дека мора да има сценски настап за добар резултат,да,игра улога ама не мора.А шо се однесуе до Ристеска,тогаш песната беше забавна за тоа време и убава,цицките и беа истурени и тоа не беше минич шо го носеше тоа беше каиш.Евровизија се смени ептен последниве години поготово од коа победи Лорин,има нов правец и тоа како.Најубави ми се песните на Бугарија и Хрватска. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
E да и јас тоа сакав да кажам многу лошо ја пратеа , како да си пее некој проба позади неа ,а не со неа ,баш се сложувам ...
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Код:
https://uk.celebrity.yahoo.com/eurovision-2016-macedonias-kaliopi-singing-222200225.html?soc_src=social-sh&soc_trk=fb
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Дома дома дома дома дома дома се гледаме!

Иако ок настап (за можностите кои Калиопи ги има), мислам дека многу лоша песна пративме.