Сакам да кажам/Сакам да прашам

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Никогаш не ми биле јасни женскиве спортистки. Зошто мора нашминкани да играат? Како демек ќе ги сликаат за насловна па се нашминкале. Што е најтрагично и атлетичаркине се шминкаат, и после ќе земат да трчаат маратон така со шминка.
Јас не се шминкам ни кога тренирам, ни кога не тренирам. :rolleyes: Инаку што знам вајда за да бидат убави или па имаат комплекси дека не се убави без шминка или што знам
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Никогаш не ми биле јасни женскиве спортистки. Зошто мора нашминкани да играат? Како демек ќе ги сликаат за насловна па се нашминкале. Што е најтрагично и атлетичаркине се шминкаат, и после ќе земат да трчаат маратон така со шминка.
А што им пречи шминката не ми е јасно, ќе ги кочи во трчањето???
Не се шминкаат сите:wub
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
А што им пречи шминката не ми е јасно, ќе ги кочи во трчањето???
Не се шминкаат сите:wub
Абе не смета амаа по некоја логика кога човек ќе се испоти се што има на лицето не останува во првобитната форма и сакајќи да бидат убави додека вежбаат тие добиваат сосема спротивен ефект. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Осеќам дека нешто фали во средината позната како РМ, некој ентитет кој ќе ја воздигне рајата, кој ќе донесе нов елан во младешките умови и конечно ќе ја упати РМ на патот кон галаксиите.

Она што фали е супер-херој.
Да речеме може да се вика Мистер Антик.:frantic
Мистер Антик бил роден како Трпе Митрефски во Градско близу Велес а бидејќи неговите родители биле нуклеарни физичари како мал го повеле со себе кога отишле на привремена работа во странство, во Пакистан кој во тоа време развивал атомска бомба.
Во нуклеарната лабораторија каде што работеле постоел колега кој потекнувал од Хунза-калашка територија.
Еден ден родителите го донеле малиот Трпе да види каде тоа работат.

Арно ама...колегата Хунза несреќно нагазил на случајно оставена прачка од збогатен ураниум и станал радиоактивен.:ladno
Трпе како и сите деца, љубопитен и палав отрчал во соседниот ходник.
А таму, разјарен и со џиш зелени очи го сретнал озрачениот Хунза!
Избезумен, му се пуштил на Трпета и го УКАСАЛ за раката.
Во тој момент за среќа се појавил еден чувар кој со својот револвер го упукал атомскиот Хунза и Трпе бил спасен.

При враќањето во Градско, Трпе почнал да осеќа извесни промени во своето тело!
Следно што знаел е дека може да ползи бешумно и да цица ануси без да се отруе.(party)
Користејќи ги овие, и неколку други супер-моќи, Трпе конечно се претворил во Мистер Антик и тргнал во борба за правдиње.

П.С.
Се надевам дека ДЦ Комикс и Марвел ќе имаат слух за ова мал, но значаен пазар...
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Абе не смета амаа по некоја логика кога човек ќе се испоти се што има на лицето не останува во првобитната форма и сакајќи да бидат убави додека вежбаат тие добиваат сосема спротивен ефект. :)
Искрено да ти кажам дека немам видено досега некоја спортистка со размачкана шминка по фаца, уствари немам видено ни со шминка.Сигурно е дека тие што се шминкаат употребуваат дискретна и обавезно некој фиксатор, а што ги знам, не ми пречи воопшто:)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
А што им пречи шминката не ми е јасно, ќе ги кочи во трчањето???
Не се шминкаат сите:wub
А која е потребата од шминка? Ќе ги сликаат ли? Што ќе им е на ракометаркине шминка? Ќе се испоти и ќе се фати со раката на лицето и ќе ја размачка, после ќе изгледа како вештерка.
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
А која е потребата од шминка? Ќе ги сликаат ли? Што ќе им е на ракометаркине шминка? Ќе се испоти и ќе се фати со раката на лицето и ќе ја размачка, после ќе изгледа како вештерка.
Абе женски глупости ама шминките бе Алтаирчо не се размачкуваат тек така, има водоотпорни, да се утепаш од трљање пак нема да се размачкаат.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Абе женски глупости ама шминките бе Алтаирчо не се размачкуваат тек така, има водоотпорни, да се утепаш од трљање пак нема да се размачкаат.
Како и да е, јас мислам дека е глупаво тоа. Можат и без шминка.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Искрено да ти кажам дека немам видено досега некоја спортистка со размачкана шминка по фаца, уствари немам видено ни со шминка.Сигурно е дека тие што се шминкаат употребуваат дискретна и обавезно некој фиксатор, а што ги знам, не ми пречи воопшто:)
Има има е сега зависи и што спортуваат и колку спортуваат т.е да не спортуваат колку да се рече.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
„Двоглав ОрВел“

Значи како им успева бе.... како???? :banghead
И на едните и на другите мамицата мамина.