Дали сте задоволни од нашето здравство?

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
не е секаде со мито, верувај..постојат и добри доктори, добри хумани сестри, имаааааааа..
НЕМААА! А тоа што нај ме плаши е дали некогаш ќе има совесен и квалитетен барем еден тим. Не треба повеќе!
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
НЕМААА! А тоа што нај ме плаши е дали некогаш ќе има совесен и квалитетен барем еден тим. Не треба повеќе!
не е секаде со мито, верувај..постојат и добри доктори, добри хумани сестри, имаааааааа..
Не, има сериозно. Ама треба да ги познаваш многу добро...
Среќните околности де. :zelen
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Не, има сериозно. Ама треба да ги познаваш многу добро...
Среќните околности де. :zelen

А бре и пратеник ќе го подмитиш за афтоматски да се најдеш на катедрата од најјакиот Др во приватна и пак погтешна терапија ке ти дадат!
Амаан бре аман немој!
Пак се изнервирав пак ми иде сите болници да ги кренам у вис!!!! :mad:mad:mad
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
2006 година, ми умира психијатарот кој го водеше мојот случај и одам кај друга, тазе дојдена од специјализација и тоа од Холандија. Ме испрашува, ми го гледа досието... и ми вика докторот те лечел со погрешни лекови... не си ти за ваква терапија, ти боледуваш од наизлечлива психичка болест - не даде име, само вака, описно. И ми дава да пијам, седативи, антидепресиви. Од човек станувам мумија. Типична. Минуваат неколку месеци, мене наместо подобро, сѐ полошо. Главоболки ненормални. Чувствувам дека не можам да се поместам од место од што ми е цело тело без рефлекси, а стравот во мене константен. Продолжувам да ги пијам, ич не ми чуе. Доаѓа момент... да стварно снеможам. Со брза помош во Охрид, потполно издрогиран од прекумерна доза на седативи и антидепресиви. Скоро 20 дена чистен организам за да излезе сѐ што не требало ни да се стави во мене. Почнуваат константни панични напади, страв да бидам до моите блиски за да не ги повредам, бидејќи нели од неизлечлива психичка болест боледувам. Им требаа скоро 2 години на докторите да ме вратат и да ми докажат дека се работело за висок степен на анксиозност и агорафобија. И ми треба еве уште цел живот да се сеќавам на докторката која после уништување на уште пола животи на пациенти од Кичево си замина во Германија.


А да, заборавив да напомнам, дека во Охрид имав толку прекрасен третман благодарение на врските кои ги има зет ми.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Што ве гледам чудни, во Македонија живеете. Овде ти треба мито за да одиш до веце, иначе не те пуштаат, а не па за лекари. Тука да има некој лекар што нема да бара мито ќе го отпуштат, ќе му речат, аа не така ајде отказ. Каде бе со вакви лекари, овде е подобро со чаеви да се лечиш отколку на лекар да одиш. Тој што сака лекар нормален кој не бара мито треба да се исели, тој што ќе заглави тука нека оди чај да бере по планинине.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and ●Untouchable°

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
@misterija ај бидејќи викаш искусна си за да кажуваш за здравствово, кажи ми зошто докторите кои од Клиника одат во Поликлиниките во други населби и за тоа земаат по 100 евра дневница, не седат цело работно време туку 1 саат само?
И зошто кога ќе се јавиш во Министерство никој не се јавува? Или и тие си одат порано?
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
@misterija ај бидејќи викаш искусна си за да кажуваш за здравствово, кажи ми зошто докторите кои од Клиника одат во Поликлиниките во други населби и за тоа земаат по 100 евра дневница, не седат цело работно време туку 1 саат само?
И зошто кога ќе се јавиш во Министерство никој не се јавува? Или и тие си одат порано?
Незнам за такви информации, од каде ти се тебе овие..па и по 100 евра...мореееееееееее..ај прашај го Тодоров, јас немам појма дека имало такви работи,,бре бре..:nah
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Незнам за такви информации, од каде ти се тебе овие..па и по 100 евра...мореееееееееее..ај прашај го Тодоров, јас немам појма дека имало такви работи,,бре бре..:nah
Па би го прашал ама не се јавува никој. Тебе те прашав дека ти ги бранеше па затоа.
Иначе информациите ги добив од самиот себе, лично го видов тоа. Значи се работи за специјалист (барем тој така се нарекува) кој доаѓа од Клиника во Драчево секој вторник и петок, работно време му е од 10 до 14 часот мислам, него го немаше во 12:30, си отишол човекот дека досадно му било. Тоа дека земаат толкава дневница го дознав од лекарите кои работат тука во населбава. Некој за 100 евра цел месец работи, а некој ни 2 саати не може да седи.
Па еве дека ти многу ги браниш, затоа те прашав.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Па би го прашал ама не се јавува никој. Тебе те прашав дека ти ги бранеше па затоа.
Иначе информациите ги добив од самиот себе, лично го видов тоа. Значи се работи за специјалист (барем тој така се нарекува) кој доаѓа од Клиника во Драчево секој вторник и петок, работно време му е од 10 до 14 часот мислам, него го немаше во 12:30, си отишол човекот дека досадно му било. Тоа дека земаат толкава дневница го дознав од лекарите кои работат тука во населбава. Некој за 100 евра цел месец работи, а некој ни 2 саати не може да седи.
Па еве дека ти многу ги браниш, затоа те прашав.
хахаха..ееее Алтаирчо...Прво да кажам е дека никого не сум бранела а втора работа е дека несакам да си правам грев на душа и да шиканирам било кого со информации непотврдени и неаргументирани, т.с.како што ти кажа дека информациите си ги добил од самиот себе!
Тоа дека му било досадно тебе ти го кажал лично докторот или и таа информација така си ја тресна!???