Serie A & Coppa Italia, 2015/16

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Местел и си заминал во втора лига. :zelen
Не не не не сме другарчиња со тебе.
Епа местел де, значи не можеш да кажеш дека тимот си редел победи.
Па јас не ни треба да навивам за Милан баш заради клипот што го стави, ама дека јас сум од оние што навиваат за милион тимови, па ај и за Милан. Иначе ваков камбек никогаш немал Милан. Тоа беше дрим тим на Милан, и пак изгубија, како што кажав, среќа што не навивам за еден тим иначе сега колкав ремет ќе трпевте ауу. :)
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Епа местел де, значи не можеш да кажеш дека тимот си редел победи.
Па јас не ни треба да навивам за Милан баш заради клипот што го стави, ама дека јас сум од оние што навиваат за милион тимови, па ај и за Милан. Иначе ваков камбек никогаш немал Милан. Тоа беше дрим тим на Милан, и пак изгубија, како што кажав, среќа што не навивам за еден тим иначе сега колкав ремет ќе трпевте ауу. :)
Пa ти кaжувaм зa лaни декa беa јaки, a не местеa. Кoгa си местеле си дoбиле кaзнa.

А штo се прaвдaш демек нaвивaм зa милиoн тимoви пa aј и зa Милaн. Не нaвивaј и зa Милaн, немa јaс дa ти се нaлутaм aкo не нaвивaш зa нив.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Пa ти кaжувaм зa лaни декa беa јaки, a не местеa. Кoгa си местеле си дoбиле кaзнa.

А штo се прaвдaш демек нaвивaм зa милиoн тимoви пa aј и зa Милaн. Не нaвивaј и зa Милaн, немa јaс дa ти се нaлутaм aкo не нaвивaш зa нив.
Кога ќе почнам да ве реметам и тебе и Ио ќе се налутите, затоа. За да биде мирна темата и да имаме пријателски односи. :)
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Кога ќе почнам да ве реметам и тебе и Ио ќе се налутите, затоа. За да биде мирна темата и да имаме пријателски односи. :)
Зaбoрaвaш зa кaкoв тим нaвивaм. Никaкoв ремет не мoже дa ме изнервирa. Истренирaни ми се нервите.
Мoжеш дa нервирaш фaнoви нa Бaрсa, мене пoтешкo.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Зaбoрaвaш зa кaкoв тим нaвивaм. Никaкoв ремет не мoже дa ме изнервирa. Истренирaни ми се нервите.
Мoжеш дa нервирaш фaнoви нa Бaрсa, мене пoтешкo.
Нема врска сега ајде, ете гледаш сите тимови ги следам. Милан и Наполи поомилени ми се, другиве не толку. Лацио не ги знам, знам дека Пандев таму играше и дека победуваат фаворити, а губат од третолигаши.

За ова дербиво со Интер стварно не знаев дека нема омраза. Ама ете другари си биле тие.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Тoпузoт сaмo пoсле пoбеди нa Интер се пoјaвувa нa фoрум. Пoлa сaт си јa читa темaвa и зaминувa вo сенкa...
Се дo следнaтa пoбедa :D
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Е за разлика од вчера каде сигурна бев дека нема да паднат повеќе од два гола, вечер мислам дека ќе има голови. Лацио се како нашите, лигата им е изгубена, ова им е едино вредно за борба, а другиве се вратија на стазата таму, битно им е првото место по кое трчаат и не знам тука колку ќе дадат максимум, така да за да издоминираат не знам баш, битно Лацио ќе се бори машки :D Јас за секој случај и х си ја пишав пошто со Лацио не се знае никогаш...