Breaking Bad

Македонец

Староседелец
14 февруари 2012
315
440
1,063
breaking-bad.jpg


Серија која не смеете да ја препуштите. Се работи за средновечен маж кој има дете инвалид и жена бремена. Работи две работи за да опстанат, како професор по хемија и во перална. Доктор му кажува дека има рак на плуќа и дека ке живее уште година две. Му пукна филм и одлучува на билов каков начин да дојде до пари за да остави на својата фамилија. Така најде бивш негов ученик кој се занимава со дрога, го убеди да соработуваат заедно уценувајќи дека ако одбие ке го пријави на братот на неговата жена кој работи во DEA. Типов ја напраи најчистата дрога и се почна тука...така јас да не должам многу ке си ја погледнете серијава, верувајте нема да зажалите.

Код:
http://www.imdb.com/title/tt0903747/
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
сакав да прашам во врска со серијава али оворено е веке тема .. ме интересира дали сите 4-5 сезони се споени една со друга ?
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
мислев таа приказна да се одвива преку сите сезони ,,да не е како овие цси секоја епизода посебен случај,.. почнува ,го решаваат случајот и на крајот сите срекни
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Првата сезона ја изгледав и можам да ја пофалам дека е закон,за понатака ќе ги симнам па ќе видиме
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
ја почнав 2 сезона ... не е лоша... типот е многу здрав,а ке го речеш у бандера ке удари :D
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
ја почнав 2 сезона ... не е лоша... типот е многу здрав,а ке го речеш у бандера ке удари :D
4 сезона терам и можам да кажам дека малце почнува да потфрла ама сепак се држи иако приметив дека во секоја сезона првите две три епизоди се малце потапа
 

warr

Староседелец
17 февруари 2012
187
214
643
Тетово
Една од подобрите серии. Нема за џабе толку висока оцена на имдб.

Btw не очекував такво нешто на крајот на 4-та сезона.
Делот со бомбата.
А во врска со цвеќето, значи Волтер го отрул детето или е само обид да го наместат?
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Една од подобрите серии. Нема за џабе толку висока оцена на имдб.

Btw не очекував такво нешто на крајот на 4-та сезона.

уште не сум стигнат до таму ,за некој ден ..
инаку тие сцени пред да ппочне епизодата со базенот,,оние две тела пред гаражата,,дали ке загинат овие ?? ? баш ме интересира