Facebook дискусија и помош

Armagoddamn

Староседелец
28 октомври 2015
162
33
1,028
zdravo sakam da ve prasam nesto.Imam eden golem problem nekoja licnost napravila so moe ime i prezime i datum na raganje fb i pisuva gluposti mi preti me maltretira nemozam da doznam koj i neznam kako da go ostranam toj profil veke da ne postoi .Ako mozete i ako sakate ve molam pokzete mi kako ili mi objasnete ve molam inaku ke mi napravi problemi so maz mi pozzzz

пријави дека е лажен, тимот на фејсбук ќе помогне

За сите што користеле аутолајкер, им препорачувам да го деактивират профилот за 48 часа и ќе нема проблеми со страните, ЛАЈКОВИТЕ ЌЕ ОСТАНАТ НА СТРАНАТА
 
Последна промена од модератор:

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Некој да не има искуство со ставање на број на мобилен во фејсбук профил?
Ме напна фејсбукот да сум стаел бројче пошо така профилот би бил посигурен, а јас некако не сакам сите што ги имам на фејсбук да ми го знаат мобилниот.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Некој да не има искуство со ставање на број на мобилен во фејсбук профил?
Ме напна фејсбукот да сум стаел бројче пошо така профилот би бил посигурен, а јас некако не сакам сите што ги имам на фејсбук да ми го знаат мобилниот.
Па не мора да го оставиш паблик. Можеш да ставиш број колку да ти стигаат пораки со код за логирање и така пример јас и да ти го знам пасвордот нема да можам да се логирам затоа што ми треба кодот од пораката на мобилен што стигнал на бројот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Некој да не има искуство со ставање на број на мобилен во фејсбук профил?
Ме напна фејсбукот да сум стаел бројче пошо така профилот би бил посигурен, а јас некако не сакам сите што ги имам на фејсбук да ми го знаат мобилниот.
И кај мене истото го бара. Си продолжувам на хоме и исто ко да не сум видел:DD
 

EmilijaS

Староседелец
20 јануари 2016
65
39
1,028
27
Во врска со телефон на фејс, јас го ставив ама и го скрив истовремено, така да исто како да не сум ставила телефонот. :D
Фејсбукот го користам претежно за чат, па и на телефон и на компјутер имам слезено апликација месенџер и речиси и не влегувам на фејсуб за лајкување и објавување. Према расположение ако имам убава слика ќе ја ставам, ако имам некоја песна која ми е при срце ќе ја ставам и толку.
Не сакам живот на фејс, а чатот го користам обично за договарање и разговарање со пријатели тука зошто телефонот сепак скапо кошта, а за гледање во живо сите имаат обврски или пак за тепање време на факултет на досадно предавање.
Најмногу мразам кога некој флертова на фејс, а ти не ни знаеш кој е, не го ни познаваш, ти стига порака и дечково со прва порака отворено ти се пушта и те вика пред расчекор да си одел му студело. Ма немој. Истото ми се случило и со колега на факултет кој јас не ни знаев дека ми бил колека зошто се на се 2 пати на колоквиуми се имаше појавено.
И друга причина зошто фејсбук како целина ме нервира е тоа шо секогаш некои бубачки се закачаат за мојот фејсбук. Во групата за факултетот од нигде никаде ми даваше дека е празно, слики колку пати не ми покажувало и шо уште не. Па мислам дека од сите reports шо ги имам јас пишано, се едно 80% од сите кои му стигаат во рок од 1 месец. Ме интересираше дали и вие често имате проблеми со фејсбукот? Дали се случува нешто да не функционира, лошо да функционира и да мора да се жалите и постојано да пишите жалби за да ви исправат зошто инаку и до 3 дена би можеле да седите со тој проблем?