Игор Џамабазов

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Приказни за/од мјаукедонија сакаш да ја купиш?
Дај ми адреса јас ќе ти ја пратам со посвета е, жалам за секој денар што го платив за таа книга.
Не е оној истиот Игор што го читав во минатите негови книги...
Комерцијала, комерцијала и комерцијала... само тоа ќе речам за приказните на мачката.



сериозно??? Малку чудно ми е ....јас мислев на Гол Човек инаку
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
сериозно??? Малку чудно ми е ....јас мислев на Гол Човек инаку
За Гол човек и Прирачник за анти анти алкохоличари рака на срце немам многу негативни коментари, жанрот многу многу не ми се допаѓа ама добро склопени реченици и сѐ си е на место.
Ама... оваа новата... јас не знам зошто воопшто ја има издадено.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Да го читам Игорче и неговите приказни за таксистот од Зрзе или за влакната на носот на чичко Трпе од Кушкундалево? Не, благодарам. Единствено ми беше малку интересен кога правеше нешто што наликува на стенд-ап комедии. Имам тапа мислење за него. Па и музиката му е штадатипричамбебратеблузерневиџен, успеа да и` стави текст на Хотел Калифорнија. Мислам WOW човече, каков мастерпис.


Едит: Заборавив бе. Приказните на Игорче кога се криеше со Тијана и со Тонка по малите гратчиња за да уживаат во дрогите и алкохолите (можда и друго нешто, не знам). Плус гратис процесот на стрижење и бричење. Маестрално.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Приказни за/од мјаукедонија сакаш да ја купиш?
Дај ми адреса јас ќе ти ја пратам со посвета е, жалам за секој денар што го платив за таа книга.
Не е оној истиот Игор што го читав во минатите негови книги...
Комерцијала, комерцијала и комерцијала... само тоа ќе речам за приказните на мачката.

Комерцијалата почна уште од голиот човек кога ја напиша. Таков бум доживеа. За втората со алкохолот највеќе се продаде бидејќи направи камбек преку себепромоција на Идол со мама Опи. Книгата му е најдобра од сите три. Мјаукедонија не ми се допадна бидејќи по толкавата слава собрана од камбекот, не ја научи грешката колку лесно може да се падне од врвот.

existence иако во многу погледи се сложувам со твоето мислење, не би идел толку строго кон оноа што тој го промовира. Бидејќи според мене, се` додека не ме тангира лично мене, додека не ми прави лично препреки, не го осудувам. Право на избор на крај на краева.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Arkantos

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Saladin

Не го осудувам јас воопшто. Негов живот негов избор. Само велам дека не би читал такво нешто нити пак би го слушал (ако може да се нарече блуз). Гол човек почнав да ја читам и после 30 страници ја избришав од компјутер. Не би давал ни пари за такво нешто.
 
23 јануари 2014
10
4
3
36
Игор Џамбазов е богохулник. Нека не ве лаже неговото творештво и неговите изјави дека помагал по манастири. Тој можеби го прави тоа, но неговиот живот е едно огромно негирање на Господа и животот.
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
640px-Jesus_facepalm.jpg
 

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
58
1,028
33
Порано ми беше интересен Игор ама во последно време почна да ме нервира доста затоа што се лигави, ми ги отече со тоа книгине, дека живее во Слепче а и фори излитени има кога гостува по емисии.

Како музичар е доста добар.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Жити мене нека не вади книги веќе. Ја оплеска со мачката, уште една извади, па сеа се шушка дека пак ќе пишува уште една. Доста му беа двете.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Жити мене нека не вади книги веќе. Ја оплеска со мачката, уште една извади, па сеа се шушка дека пак ќе пишува уште една. Доста му беа двете.
Нели има три издадени?