X Factor Adria (втора сезона)

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Хехе најверојатно ќе биде така но јас очекувам да пеат нешто на англиски затоа што сепак ова е иск фактор не sвездите на гранд
Гледаш некој се маскира и ја изведе песната на Украина од 2007 година:-P
Еј, нека не те чуди тоа. Повеќе песни има на српски шо пеат него ли на англиски.
Во што сакаш да се обложиме дека Давид ќе пее нешто македонско? Или Тоше Проески, или Даниелчо, или Илиевски а може и Јас ја имам силата да ја пее, мислам дека ќе му легне песната. Ако не пее наше, срам да му е :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Јас би сакал некој, било кој да пее нешто од овогодинешнава Евровизија, поточно, сакам некој да ја пее Love Injected.
А, Џони Логан, Селин Дион и можеби Nel Pinto di Blu(Volare).
Се надевам и на Sertаb Erener- Every way that I can и Руслана секако.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Јас би сакал некој, било кој да пее нешто од овогодинешнава Евровизија, поточно, сакам некој да ја пее Love Injected.
А, Џони Логан, Селин Дион и можеби Nel Pinto di Blu(Volare).
Се надевам и на Sertаb Erener- Every way that I can и Руслана секако.
Гледаш Есма ја заимитира?:D
Ако пее нешто што ние сме пратиле на Евровизија тоа ќе биде Тоше или Даниел а ако пее на англиски би требало да биде победничката песна на Норвешка или Дима Билан
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Јас би сакал некој, било кој да пее нешто од овогодинешнава Евровизија, поточно, сакам некој да ја пее Love Injected.
А, Џони Логан, Селин Дион и можеби Nel Pinto di Blu(Volare).
Се надевам и на Sertаb Erener- Every way that I can и Руслана секако.
Мислам дека победничката на Турција (Every way that I can) никој нема да може да ја долове на тој начин а Руслана може да ја пее само Магдалена ама се сомневам дека ќе го долове ефектот. Мислам дека Ени ќе беше добра со Руслана или Let Me Try, штета што не влезе, ветуваше доста.

Гледаш Есма ја заимитира?:D
Ако пее нешто што ние сме пратиле на Евровизија тоа ќе биде Тоше или Даниел а ако пее на англиски би требало да биде победничката песна на Норвешка или Дима Билан
Давид да го пее Дима Билан? Те молам кажи ми дека се зае*аваш! Не сакам да ми ја униште и таа песна :(
А ако мислиш на Лорди, таа песна ќе биде најдобра за Амел.
Не знам само која песна ќе им ја дадат на Ива или Катерина, пошто не се нешто нарочито моќни вокали. На Антонио би му дал да пее Љубави или Лане моје или некоја таква балада. Боби ќе проба некое рокче ама чувствувам дека ќе се избрука.
Сакам Highway да ја пејат Заувјек моја од No name :cool:
A 9control пошто ми се така циркузантска група, би можеле да се обидат со Покушачу да те пољубим а ти се прави лудаа :rofl
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Има изградено кариера но каква?
Под кариера не се подразбира неколку песни и никаков повик за свирка. Од тоа не може да заработи затоа оди да се натпреварува во србија а кога ќе се врати ќе биде поценет и побаран кај нас
Во врска со Боби да те корегирам.
Боби има солидна кариера за неговите години, има освоено прва награда на Славјански базаар каде само уште еден пејач од Македонија ја имаа таа награда- Тоше Проески...таму бате нема протекции, само најдобрите освојуваат награди а не богатите.
Гледај ги нивните настапи:
Тоа што не е познат во Македонија не значи дека не е популарен...неговите концерти се во Белорусија и Словенија.
Со детево се знам многу добро, на брат ми е најдобар другар...многу често доаѓа дома и познавајќи ја музиката тврдам дека е ептен квалитетен вокал, од сите на x фактор само таа жената-мајка му парира, дури мислам дека е и подобра од него.
Мене многу ме иритираат искомплексирани жири комисија како Ковач, што не и се свиѓа изведба на пејач кој ја пеел на концерти каде се аплаудира и вреднува уметноста а не шабанаријата...како тенор Боби што може да испее на толку висока скала Ковач не може ни да се искачи, еве на што мислам.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Оваа нашава водителка што е таму мислам Снеже се вика, таа ми е на црната листа, да имам шанса одма би ја убил.
Каква глупача мајко мила, вика морам да зборувам на српски за да ме разберат во регионот, а ние во Македонија мори кокошко глупава. Да не кажувам за тоа гласот нејзин курвински кој многу ме иритира.
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Мислев дека никогаш нема да го кажам ова ама: жал ми е што си замина Никола.
Жал ми е заради тоа што беше најдобар вечерва.
На мојата црна листа за излевање беа: Катерина и 9control кои отидоа ептен у фалш, Давид кој се испосрамоти со Црно и бело (уште не ми е јасно зошто не го одбрал Тоше или Ѓоко) и секако Јелена која толку ми е досадна додека ја гледам, и да пее убаво џабе е кога не можам да ја гледам.
Антонио беше добар и покрај тоа што песната не му беше по ќеф.
Се на се, катастрофа вечер. Посебно почетокот со песната на Жељко сите натпреварувачи, како волови се надвикуваа (puke)
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
@Давор имаше право се српско ќе пеат
Давид ме изненади затоа што очекував дека Даниел ќе го пее он ја избрал Калиопи
за таа песна трепа пресилен глас а он за таква песна нема, некако со овој настап ми даде слика за слаб натпреварувач и со самото тоа вокал
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
@Давор имаше право се српско ќе пеат
Давид ме изненади затоа што очекував дека Даниел ќе го пее он ја избрал Калиопи
за таа песна трепа пресилен глас а он за таква песна нема, некако со овој настап ми даде слика за слаб натпреварувач и со самото тоа вокал
Иначе читаш ли коментари на фејсбук? Што му е на девојчињава у Македонија? Полуделе скроз на скроз, човече!
Анџелините биле вакви, накви, разголени... што беа разголени жити мене кога Нина со подвезиците изгледаше поневкусно од нив! Ниту им се гледаше ни цицка, ни газ... стварно не сфаќам како тоа биле голи. Па жирито се палело не знам ти што, е добро де, демек они не се палат на Аднан и Тарик и 9control? Не ми е јасно зошто се сеуште во игра кога отпејаа катастрофа.
Една па напишала ако отишле Анџелините у финале ќе се убиела :rolleyes:
Според мене, Анџелините се најдоброто нешто останато во Х фактор.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Иначе читаш ли коментари на фејсбук? Што му е на девојчињава у Македонија? Полуделе скроз на скроз, човече!
Анџелините биле вакви, накви, разголени... што беа разголени жити мене кога Нина со подвезиците изгледаше поневкусно од нив! Ниту им се гледаше ни цицка, ни газ... стварно не сфаќам како тоа биле голи. Па жирито се палело не знам ти што, е добро де, демек они не се палат на Аднан и Тарик и 9control? Не ми е јасно зошто се сеуште во игра кога отпејаа катастрофа.
Една па напишала ако отишле Анџелините у финале ќе се убиела :rolleyes:
Според мене, Анџелините се најдоброто нешто останато во Х фактор.
Не читај тоа што пишувале девојчињата и нека не те чуди ништо
лани една имаше напишано дека поради даниел ќе станела министер и ќе ја легализирала педофилијата:D