Седа коса

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Ако не се "плашиш" како што кажуваш,нема ни зошто да се тешиш :p.
Штом ти е до толку сеедно нема причина за тешење.
Опушти се.
Кој маж признал за овој "страв".
Ајде за жените е полесно и неприметно,но и тие си имаат одредени комплексни полиња (nod)
:)
Кај што си во право, во право си. Не можам да речам не :) Си имаме комплексни полиња, како девојките со ситни гради, големи бутови, целулит и слично :)
А инаку никогаш не сум го гледал тоа мое зезање за убавината како начин на тешење, но...
Можеби е и некој скриен страв. Којзнае :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
185636_589500911065553_43120638_n.jpg
(y)
 

Kalino.Mome

Полноправен Член
29 декември 2012
53
78
18
Јас сум горда сопственичка на едно бело влакно и си го сакам. Нема шанси да го исечам. (shake) А машки со седа коса не ме привлекуваат баш.
 

Furby

Полноправен Член
26 јуни 2013
96
92
18
32
Нот мај тајп , ме потсејча на татко ми , појче ми асоцира на татко ...

Јас ко че ми обели косата , че си ја напрам плава .
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Пред некој ден се расправавме на работа со колегите кое се жалеа дека не е праведно,жените да можат да се фарбаат а мажите не....Реакцијата беше од страна на присутните од женскот пол :rofl, одма ги замисливме со кеси на глава како стојат половина час:rofl.Фарбани коси кај мажи не сакаат жените, со фарбањето некако им паѓа мажественоста,личат на педерчиња:roflПрав маж и со седа коса па и ќелав може да си биде, нема потреба за шминка а жената нека менува бои како папагал колку сака и се може:p
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Пред некој ден се расправавме на работа со колегите кое се жалеа дека не е праведно,жените да можат да се фарбаат а мажите не....Реакцијата беше од страна на присутните од женскот пол :rofl, одма ги замисливме со кеси на глава како стојат половина час:rofl.Фарбани коси кај мажи не сакаат жените, со фарбањето некако им паѓа мажественоста,личат на педерчиња:roflПрав маж и со седа коса па и ќелав може да си биде, нема потреба за шминка а жената нека менува бои како папагал колку сака и се може:p
Драга моја... вистинскиот маж се познава по многу други „сигнали“ фарбањето на косата не е релевантен фактор...
Исто како што и жената која се фарба не мора да значи дека е женствена, убава, „жена во вистинска смисла на зборот“, се исфарбала не ја измила косата 7 дена, веќе се залепила за неа... и ете ти, непривлечност.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Драга моја... вистинскиот маж се познава по многу други „сигнали“ фарбањето на косата не е релевантен фактор...
Исто како што и жената која се фарба не мора да значи дека е женствена, убава, „жена во вистинска смисла на зборот“, се исфарбала не ја измила косата 7 дена, веќе се залепила за неа... и ете ти, непривлечност.
Не велам дека не си во право но појак сигнал од фарбана коса кај маж нема, тој е првиот и многу битниот за понатамошниот тек на желбата за откривање на другите релевантни ф-ри, барем кај мене е така, видам ли фарбана коса одма ми паѓа системот.