Тејлор Свифт (Taylor Swift)

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Нејзиното вистинско име е Тејлор Алисон Свифт. Родена е 13.12.1989 година. Кариерата ја започна во 2004,а својот прв албум го издаде во 2006. Песните и се за средношколските денови, за симпатиите, за дечковците. Моментално има издадено пет албума, а тоа се : Taylor Swift, Fearless, Speak Now, Red, 1989.Моментално најслушани песни се:Shake It Off, Blank Space, Style, I Knew You Were Trouble. Некој ја мразат, зашто мисѓат дека сите песни и се за Хери Стајлс од One Direction. Кога ја слушам нејзината музика, се опуштам. Сите нејзини песни ми се прекрасни.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Тејлор има некои добри песни кои некогаш ме подвратиле да седнам и да ги преслушам но како појава многу ми е одбивна
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Тејлор има некои добри песни кои некогаш ме подвратиле да седнам и да ги преслушам но како појава многу ми е одбивна
Мене во Shake It Off не ми се допаѓа тоа што копира од другите пеачи-тверкањето.
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Нејзиното вистинско име е Тејлор Алисон Свифт. Родена е 13.12.1989 година. Кариерата ја започна во 2004,а својот прв албум го издаде во 2006. Песните и се за средношколските денови, за симпатиите, за дечковците. Моментално има издадено пет албума, а тоа се : Taylor Swift, Fearless, Speak Now, Red, 1989.Моментално најслушани песни се:Shake It Off, Blank Space, Style, I Knew You Were Trouble. Некој ја мразат, зашто мисѓат дека сите песни и се за Хери Стајлс од One Direction. Кога ја слушам нејзината музика, се опуштам. Сите нејзини песни ми се прекрасни.
Албуми*
Некои* бидејќи пишиш множина, сфаќаш?
Кај учеше златна ти, зошто 100% не си учела у Корчагин? :^)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Метаморф

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Албуми,албума....како и да е секогаш кога ќе слушнам Тејлор Свифт прво на памет ми иде шетсоодделенка некоја уфилмана цела у розево.И од самата помисла се плашам за моите идни ќерки (ако бидат ќерки),дека треба да ги плашиш од таквите пејачки и пеачи у стилот ако ја слушаш ќе те изеде баба Рога и такви ми ти работи.Последно нешто шо гледав беа шестоодделенки американски како плачат по Зејн оти си отишол од Уан Дајрекшн...абе се траќаат,рикаат и на сета таа се снимаат и селфи прават.
Моите деца ќе слушаат такви Disney срања само преку мене мртов!Поздрав.
И уште нешто,музиката им е horseshit.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Албуми*
Некои* бидејќи пишиш множина, сфаќаш?
Кај учеше златна ти, зошто 100% не си учела у Корчагин? :^)
Добро де згрешив во пишување,гладна бев,а инаку братучетка ми која го користеше овој профил учела во Корчагин.Плус од телефонот бев вклучена кога ја отварав темата,па може нешто по грешка сум стиснала.Јас не учам во Корчагин инаку.Ама би те прашала кај заврши или кај учиш ти?Ако јас по грешка сум стиснала нешто,ти на дијалект пишуваш.Пред да поправаш други,да пишиш секогаш правилно,а не на дијалект.
 
Последна промена:

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Албуми,албума....како и да е секогаш кога ќе слушнам Тејлор Свифт прво на памет ми иде шетсоодделенка некоја уфилмана цела у розево.И од самата помисла се плашам за моите идни ќерки (ако бидат ќерки),дека треба да ги плашиш од таквите пејачки и пеачи у стилот ако ја слушаш ќе те изеде баба Рога и такви ми ти работи.Последно нешто шо гледав беа шестоодделенки американски како плачат по Зејн оти си отишол од Уан Дајрекшн...абе се траќаат,рикаат и на сета таа се снимаат и селфи прават.
Моите деца ќе слушаат такви Disney срања само преку мене мртов!Поздрав.
И уште нешто,музиката им е horseshit.
Да не изменувам,да ти кажам кога ќе имаш деца да си ги оставиш да си слушаат што сакаат.Не си ти тој што ќе одлучува за нивниот вкус.Треба да си градат свое мислење и свој став.А како ќе изградат со ова што го кажуваш ти?Ако тебе не ти се допаѓаат Тејлор Свифт или One Direction,не мора да значи дека и на нив нема да ти се допаѓаат.
 

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Со оглед на фактот дека Тејлор,OneD и таквите други се синоним за малоумност и подпросечна интелигенција,НЕ!Побарај на нет те молам реакции на мали девојчиња по заминувањето на Зејн како што кажав,ке видиш дека глупата музика и моронските артисти го сушат младиот мозок кој како сунѓер ја цица сета глупоќа што ја гледа на ΥΤ.Попрво Преслава и Гергана би им дал да слушат него тоа.И да,мое право е да им кажам што да слушат,едноставно не сакам и мојто дете да се шминка нападно уште како мало и да се пупи на постер од Џастин или Зејн.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Со оглед на фактот дека Тејлор,OneD и таквите други се синоним за малоумност и подпросечна интелигенција,НЕ!Побарај на нет те молам реакции на мали девојчиња по заминувањето на Зејн како што кажав,ке видиш дека глупата музика и моронските артисти го сушат младиот мозок кој како сунѓер ја цица сета глупоќа што ја гледа на ΥΤ.Попрво Преслава и Гергана би им дал да слушат него тоа.И да,мое право е да им кажам што да слушат,едноставно не сакам и мојто дете да се шминка нападно уште како мало и да се пупи на постер од Џастин или Зејн.

Знам и во школо вчера такви реакции имаше,а средношколки.Но,што ако тоа што ти ќе им кажеш го слушаат не им се допаѓа?Повторно ништо нема да направиш.