Чет муабети (ти реков-ми рече)

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Крцкава сланина, печурки на скара, зеленчук на скара, што е ова бе, само од ова ќе се најадам. :)
Штом не е нешто голем, отприлика колкав е? Ако може да се држи со една рака, ништо, мал е. :)
И Синалко, можеле кока кола да пуштат. :)

Одприлика е 12-13 цм, а дали можеш со една рака да го држиш, тоа е индивидуално, зависи колкави ти се рацете.
Ваљда со Синалко си имаат направено договор, што знам. Реално, цената е таман за тоа што го добиваш.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Мистеријата ви е слаба страна. :)

Не е до тоа него слабо ми е познат тој случај, имам слушнато некаде или читнато рандом порано или беше филм не знам точно :)
Имало експерименти за постигнување радарска невидливост а наводно и за физичка (!?) за првиве знаеме дека се остварија (ФБ-117/Б-2) а за вториве не знам баш... освен тоа сојузниците пронашле поефтин начин да ги онеспособат немачките радари, контејнери со лифчиња од алуминиумска фолија кои се распрскувале на одредена територија носени од бомбардери и така немачкиот радар примал милион одбиени сигнали од ливчињата и бил бескорисен.
 
Последна промена:

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Хелп !!! Читам една книга, но на неколку места недостигаат по 2-3 страници, а сите знаеме колку е важно да не се прескокне ниту една страна ... Ја читам "Шансе" од Џеки Колинс и ве молам доколку некој ја има дома да ми ги испрати во слика тие страници што ми недостигаат оти ќе пукнам :) Ја барав 2саати на интернет за онлајн читање но ја нема :( страни: 237,238,239,240,347,348,481,482 фала :)

Не знам зошто ама многу ми е јак постов :zelen

Инаку на српски тешко, ваљда на англиски ќе ја најдеш на нет...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Незнам дали имаш деца,но знам за сигурно дека секој родител искажувајќи ја својата љубов кон нив го употребил зборот ангел а мислам дека и ти си го употребил кога ти била некоја особа пријатна и мила.

Немам деца, а кога ќе имам тие ќе се плод од мене и од вампирка, таквите ги викаат дампири и тие живееле во два света, не биле фул бесмртни ама живееле бајаги и плус можеле да излегуваат на дневна светлина, автоматски ќе им обезбедам долг и интересен живот :kafe
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Јајца(варени, пржени, ама сакам да се научам да правам поширани), тост, кафе(а не пијам кафе), чаеви, chocolate trufles, плескавици, салати(мои измислени).... На друго не ми текнува.
Ама кога се прави салата, никој друг освен мене не смее да ја прави:zelen.
A плескавициве знаеш така да ги спремеш да го избереш и да го измелеш месото? Зошто плескање на месото не се рачуна :zelen
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
A плескавициве знаеш така да ги спремеш да го избереш и да го измелеш месото? Зошто плескање на месото не се рачуна :zelen
Грешка си. Тој ја спрема скарата и ги врти, се друго не е во негова надлежност.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Грешка си. Тој ја спрема скарата и ги врти, се друго не е во негова надлежност.
И за тоа треба талент. Јас пример многу мразам едната страна да биде попечена од другата кај плескавиците. Треба и да најдеш совршен тајминг за да ја свртиш, да имаш доволно осет да знаеш кога е готова, остро око да споредиш според надворешната боја да ја споредиш и внатрешноста која никако не смее да биде непечена. Никој не сака загорена плескавица одозгора, а внатре жива, крв да тече. Гледаш колку е сложено да вртиш плескавици и колку знаење и искуство си бара, а ти се зезаш тука за се и сешто. Пак ли да те пријавувам?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackTulip

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
И за тоа треба талент. Јас пример многу мразам едната страна да биде попечена од другата кај плескавиците. Треба и да најдеш совршен тајминг за да ја свртиш, да имаш доволно осет да знаеш кога е готова, остро око да споредиш според надворешната боја да ја споредиш и внатрешноста која никако не смее да биде непечена. Никој не сака загорена плескавица одозгора, а внатре жива, крв да тече. Гледаш колку е сложено да вртиш плескавици и колку знаење и искуство си бара, а ти се зезаш тука за се и сешто. Пак ли да те пријавувам?
Обично на плескавиците доволно им е 10-15 минути од секоја страна. Јас така ги правам и преубави се.
Ти си кодошот а? Ќе видишшш!!!
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Обично на плескавиците доволно им е 10-15 минути од секоја страна. Јас така ги правам и преубави се.
Ти си кодошот а? Ќе видишшш!!!
Не би те најмила за плескавичар. Неодлучен си. 10 или 15 минути?
Ахаааа навреда на член!