Што сака секоја жена?

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Внимание,сигурност,разбирање во ''оние'' денови :p и љубов..
 

Tibet

Нов член
15 јули 2013
8
16
3
44
Листата е преголема што сакаат.И самите признаваат дека се комплицирани и дека дури ни самите не знаат што сакаат вистински.
 

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Вистински маж покрај себе, а не некое лигле шо не може сам ни врвките да си ги врзе. Некој кој ќе ме заштити, а не некој кој само ќе ми кажува колку ме сака.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Вистински маж покрај себе, а не некое лигле шо не може сам ни врвките да си ги врзе. Некој кој ќе ме заштити, а не некој кој само ќе ми кажува колку ме сака.
Да те заштити,а од што??????Што има лошо ако секој ден ми кажува дека ме сака!??????Што ли е за тебе вистински маж?Секоја жена сака да и биде убаво,да се чувствува убаво да биде сакана,посакувана.....................
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
к*р и џип. ама сите го сакаат ова.
:D:D Темата можела да се затвори после ова.

Џабе некој секојдневно спушта ѕвезди и неонки од љубов, ако останува само на зборови. Не знам стварно како жени толку се палат на љубавни речи...или песни од Бобан Рајович и Топалко со љубавни речи, кога сме веќе кај зборовно искажување.
Секој од нас си се филма вакви или онакви, ама, иако е апла клише, реален коментар има дадено Биг од SatC, дека, колку и да кршиме врат по совршености, на крај најбитно ти е да си со оној кој знае да те насмее.
Ќе минат години (автобуси, авиони), ќе мине убавината, па ќе остане само шалата и меѓусебната поддршка.
А мене ми се премногу мили насмеани старчиња, укуткани на кауч, што уште знаат да си (с)пуштаат муабети ко на млади денови. (hug)
Шта се мора, мора се. Више не споделувам теми од форум. :D
[20:52:02] Коњевич Поље: Ајде ти пиши?
Пиши си, ајде -
Да слуша металики и да е мрсен.
болдирај го и итализирај го плс
За мене, да слуша металики и да е мрсен. :unsure
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Вистински маж покрај себе, а не некое лигле шо не може сам ни врвките да си ги врзе. Некој кој ќе ме заштити, а не некој кој само ќе ми кажува колку ме сака.
Сигурно маж ти е некој набилдан и 2 метра висок, или можеби има црн појас.