Вашите домашни миленици

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Сликите се одкога го земав, да видиш после како се здебели. Мама нај што не сака мачки најмногу го ранеше и се викаше дека бил најубав мачор и најмасен во крзното :giggle
Мојот е толку дебел сега што другите мачки и мачори бегаат од него, си мислат куче е. :)
По цел ден го нема и ќе ми дојде искубан, се тепал некаде. А сега дека ладно е, обично е во поза супермен или како на сликата погоре, уживанција му е да спие така. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mistery :) and Selma

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
@malo твоите мачки можат ли вака? :)

11se8n6.jpg

А твоите можат ли вака?
 

Прикачувања

  • IMAG0101.jpg
    IMAG0101.jpg
    1.2 MB · Прегледи: 23

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ме потсети @Outrider со тоа што пишал во темата за кастрирање дека мачките му донеле верверица.
Мојот прв мачор што го имав беше целиот црн (секташ) и еден ден ако верувате, го имаше фатено зајакот на комшиите. Значи зајак голем како што ги ловат по шумине. Кога го видов не ми беше јасно како успеал, сигурно како лавовите што фаќаат зебри и слични животни. Битно во наредните 2 дена за јадење имаше зајачко месо.
Луда работа. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ме потсети @Outrider со тоа што пишал во темата за кастрирање дека мачките му донеле верверица.
Мојот прв мачор што го имав беше целиот црн (секташ) и еден ден ако верувате, го имаше фатено зајакот на комшиите. Значи зајак голем како што ги ловат по шумине. Кога го видов не ми беше јасно како успеал, сигурно како лавовите што фаќаат зебри и слични животни. Битно во наредните 2 дена за јадење имаше зајачко месо.
Луда работа. :)

Твојот барем го уловил, кај мене изгледа беше лажен плен т.е. верверицата ја нашол некаде мртва и ја довлечка да се пофали каков `плен` донел :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Твојот барем го уловил, кај мене изгледа беше лажен плен т.е. верверицата ја нашол некаде мртва и ја довлечка да се пофали каков `плен` донел :zelen
Среќа не ти ја оставил да му ја испечеш. Мене пред врата ми го остави и не го чепкаше, сакаше печено зајачко. Ама му го фрлив во двор и мораше со влакна да го јаде. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Среќа не ти ја оставил да му ја испечеш. Мене пред врата ми го остави и не го чепкаше, сакаше печено зајачко. Ама му го фрлив во двор и мораше со влакна да го јаде. :)

Не е за печење, него му било да го приметиш пленот, да видиш за каков ловец се работи :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: gabi96