Светлана Ражнатовиќ- Цеца

девојкатаовен

Полноправен Член
12 јуни 2012
50
50
18
29
Се сеќавам во трето или четврто одд, учиме за месеци седмици години бла бла.. и наставничката прашува како се вика десет години? и сите траеме и таа вели еден албум од Цеца.. и јас се сетив на касетата дома што ми стоеше дека пишува Деценија и веднаш кажав (снајди се па живеј :mstickle)
 

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
И ги знам напамет песниве, и ете барав тема за неа по форумов инаку ќе отворев.
Сепак секој со својот вкус, а ја со моите вкусови не знам шо ќе си правам :igra . Одам оф топик ама стварно понекогаш се прашувам како можам да слушам секаков тип музика? значи без разлика дали некој ќе пушти па морам да ја слушам, не, ја сам слушам комплетно се’
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Цеца пред 20години.

cecaxx.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
А сечаш ли се лепи громе мој....то е најмногу шо знам од сите песни, албуми, стихотворби, стихови и други вакви документирани издадени ствари од Цеца...ама зато знам дека Аркан и беше маж и дека ја ошиша ќелава еднаш порано дур беше жив.
 

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen

Новиот дует после Црни Снег на
Цеца и Аца Лукас - Не заносим се ја
Премиерата беше вечерва во Браво Шоу.
Мислење?
 
M

Matt Berninger

Гостин

Новиот дует после Црни Снег на
Цеца и Аца Лукас - Не заносим се ја
Премиерата беше вечерва во Браво Шоу.
Мислење?

Мизерија, беда, дно дна! Никогаш не сум имал предрасуди за музика, меѓутоа нели мислите дека е време да се рече доста на кичерајот и некултурата (посебно од северниот сосед) кои одамна се одомаќинија во нашето општество? 1000 денара картата за Цеца (facepalm) x тисучу. Па на The Bloodhound gang беше три пати поефтина. На Љубојна сеа цената на картата не ја знам, ама сигурно не е илјада. Едни Чалгија саунд систем не се сеќавам дали и воопшто некогаш одржале голем концерт, ама за тоа Цецита на секои три месеци е тука. (facepalm) Јбг, такви сме си и ко народ со сумЉива интелегенција, па кај нас се поминуе.