Дали се срамите од своето голо тело?

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Дали некогаш после секс или после туш сте се загледале во некои поинтимни делови од своето тело? Пред огледало. Дали можете да кажете имам добар задник, добри нозе... ? Имате ли фобија од одење на гинеколог или уролог? Дали девојките автоматски бирате женско за гинеколог, а машките машко за уролог? Во спротивно што би се случило? Го мразите ли своето тело? Би сакале ли да измените некој дел од него?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Го сакам своето тело и затоа се трудам да го направам најдоброто што можам за истото.
Вежбам многу,внимавам на исхраната(јадам се,но не прекумерно и без граници)и уживам во глетката на истото.Не велам дека имам пропрорции на модел,но задоволна сум и не би сакала да променам било што на истото.
Пс.И да одговорам конкретно на прашањето:
Не се срамам од своето тело.
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Гледаш на сликава како сум се сокрил :D,се зезам,незнам зошто би се срамел,па ние сме божји чеда,господ такви не создал и ние такви треба да си се сакаме себе си.Неможеме секому да се допаднеме. :mstickle
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Не се срамам од своето тело и без разлика дали јас или друг некој не би требале да се срамиме туку теба да се трудиме се подобро да направиме за него
 

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Го сакам моето тело , немам мускули или слично но е прилично затегнато и добро оформено,не се срамам да го прикажам . Иако неможам да го кажам тоа кога бев тинеџер ,но сепак низ годините учиме да се сакаме себеси нели? :)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
:) Не, мое е. Имам стомаче, влакна, не сум атлетски граден - би требало да ми е срам да се појавам на плажа.
Но не, не се срамам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Kако што кажа и Аркантос погоре,не се срамам од моето тело од причина што мое си е и си го сакам.
Не сум совршена,немам идеални пропорции на манекенка можеби,имам по некоја стриа останато од бременоста,но е добро оформено и јас сум задоволна сум од него така да немам проблем со прикажување на истото без разлика дали на гинеколог,плажа итн.И не,не би сменила ништо на него.
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
34
Не се срамам од сопственото тело, напротив уживам во секој миг поминат пред моето огромно огледало. Секоја прилика кога сум сама дома, посебно летно време, ја користам да бидам гола.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: FallenAngel