Каков парфем користите?

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Во моментов
o.6317.jpg
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Ми требаше идеја за парфем па вртев по страниве да прочитам и можам да заклучам дека богаташи сме собрани на форумов. Оригинал парфеми се фураат само , гучи,диор,версаче, дк, д&г, и слични. Македонијава е богата ,пу пу да поплукам не треба да се жалиме. А од друга страна демек невработеност и сиромаштија...хм.?!
Он топик - Да кажам за себе, обожавам парфеми, се прскам преку цел ден, безмилосно.Последен оригинал што го имав е Валентина од Валентино (и тоа ми беше подарок) Сфатив, оригинал парфем за мене не е , освен ако имам вишок пари па секој месец 100евра на парфем само да ги давам.
Фала богу си најдов замена. Има едни економични парфемчиња од 20мл. 190ден едно,а мирисаат исто како оригиналот. Јас веќе 1 година ги користам овие а комплименти за тоа како мирисам добивам од продавачки по самопослуги, на доктор, додека се поздравувам во кафиќ со некого, по свадби. Траат траат и траат. Зимава највеќе ги користев Кристал Ноир од Версаче , еуфорија од Келвин Клајн и прекрасниот The One од Д&Г. Не кажувам на секого дека користам такви парфемчиња, и кога ме прашуваат ооооо го купи Кристал Ноир, си одговарам: да да си го купив екстра е. Нема разлика, другарка моја го имаше истиот , ама буквално не ја примети разликата. Ако ми се свиѓа еден парфем , купувам три од истиот и за 570 ден имам 60мл, прскање без жал :)
Сега на листа ми е Лолита. Свеж, пролетен и интензивен. Го прснав за проба, цел ден мирисаше.
И тоааа, туф пак се изнапишав :)
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Ги користам тоалетните парфимир.води од roxanne Trendy.Евтини се и може да си прскате колку сакате да не ви жал.Имаат копии од сите машки и женски парфеми,за 180 ден.петка.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Ми требаше идеја за парфем па вртев по страниве да прочитам и можам да заклучам дека богаташи сме собрани на форумов. Оригинал парфеми се фураат само , гучи,диор,версаче, дк, д&г, и слични. Македонијава е богата ,пу пу да поплукам не треба да се жалиме. А од друга страна демек невработеност и сиромаштија...хм.?!
Он топик - Да кажам за себе, обожавам парфеми, се прскам преку цел ден, безмилосно.Последен оригинал што го имав е Валентина од Валентино (и тоа ми беше подарок) Сфатив, оригинал парфем за мене не е , освен ако имам вишок пари па секој месец 100евра на парфем само да ги давам.
Фала богу си најдов замена. Има едни економични парфемчиња од 20мл. 190ден едно,а мирисаат исто како оригиналот. Јас веќе 1 година ги користам овие а комплименти за тоа како мирисам добивам од продавачки по самопослуги, на доктор, додека се поздравувам во кафиќ со некого, по свадби. Траат траат и траат. Зимава највеќе ги користев Кристал Ноир од Версаче , еуфорија од Келвин Клајн и прекрасниот The One од Д&Г. Не кажувам на секого дека користам такви парфемчиња, и кога ме прашуваат ооооо го купи Кристал Ноир, си одговарам: да да си го купив екстра е. Нема разлика, другарка моја го имаше истиот , ама буквално не ја примети разликата. Ако ми се свиѓа еден парфем , купувам три од истиот и за 570 ден имам 60мл, прскање без жал :)
Сега на листа ми е Лолита. Свеж, пролетен и интензивен. Го прснав за проба, цел ден мирисаше.
И тоааа, туф пак се изнапишав :)
А што има врска дали парфемот е оригинал или не,ако на некого му се допаѓа тој мирис?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
А што има врска дали парфемот е оригинал или не,ако на некого му се допаѓа тој мирис?
Лена, темата е каков парфем користите а не каков парфем ви се допаѓа. И мене пример ми се допаѓаат ташните на Мајкал Корс, ама не ги користам затоа што не можам да си ги приуштам, и ова нема врска?
Од прочитаните мислења 98% се однесуваат на оригинал парфеми чии цени добро ни се познати по парфимерииве. Јас се изненадив и кажав супер што скоро сите може да си ги приуштат истите. Јас ете неможам, и баш затоа си најдов достојна замена за она што ми се допаѓа и тоа што неможам секој месец да си го дозволам. Образложив еднаш зошто и како, прскам често, немам мерка и сл. Споделив нешто што е моја реалност со вас, и можеби има тука некои членови на кои исто им се допаѓаат некои од споменатите парфеми а неможат да си ги дозволат па ете им кажувам имаа опција да си поминат поефтино и да си мирисаат како што сакаат.
Не знам според што од мојот коменар претходно те натера да ме прашаш тоа што ме праша..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady* and violetmoon

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Ми требаше идеја за парфем па вртев по страниве да прочитам и можам да заклучам дека богаташи сме собрани на форумов. Оригинал парфеми се фураат само , гучи,диор,версаче, дк, д&г, и слични. Македонијава е богата ,пу пу да поплукам не треба да се жалиме. А од друга страна демек невработеност и сиромаштија...хм.?!
Он топик - Да кажам за себе, обожавам парфеми, се прскам преку цел ден, безмилосно.Последен оригинал што го имав е Валентина од Валентино (и тоа ми беше подарок) Сфатив, оригинал парфем за мене не е , освен ако имам вишок пари па секој месец 100евра на парфем само да ги давам.
Фала богу си најдов замена. Има едни економични парфемчиња од 20мл. 190ден едно,а мирисаат исто како оригиналот. Јас веќе 1 година ги користам овие а комплименти за тоа како мирисам добивам од продавачки по самопослуги, на доктор, додека се поздравувам во кафиќ со некого, по свадби. Траат траат и траат. Зимава највеќе ги користев Кристал Ноир од Версаче , еуфорија од Келвин Клајн и прекрасниот The One од Д&Г. Не кажувам на секого дека користам такви парфемчиња, и кога ме прашуваат ооооо го купи Кристал Ноир, си одговарам: да да си го купив екстра е. Нема разлика, другарка моја го имаше истиот , ама буквално не ја примети разликата. Ако ми се свиѓа еден парфем , купувам три од истиот и за 570 ден имам 60мл, прскање без жал :)
Сега на листа ми е Лолита. Свеж, пролетен и интензивен. Го прснав за проба, цел ден мирисаше.
И тоааа, туф пак се изнапишав :)
Извини вака што ти упаѓам,али не сме купиле палати па да бидеме богаташи. Мене моите дома еднаш у живот ми купија оргинал парфем и тоа за матура,а другите парфеми сум работела за да си ги купам.Парфемите ми траат,си прскам по два пати,не се бањам во нив. Си имам и од тие на точење ама тие за кратко време ми ветрееат,како што кажа треба по цел ден да се прскам за да ми траат. И немој да ми кажеш дека кога би работела и би имала пари дека не би си дозволила да купиш оргинал парфем.Оргинал си е оргинал.А копија ,не за џабе се вика копија. :)