Под прикритие

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
a222ea4e4312802c7f58e07cbcba6965d191badb.jpg

Под прикритие е бугарска крими серија, специлано обучениот агент Мартин ја добива најтешката мисија во Бугарија- да влезе во редовите на мафијата во бандата на Џаро (најопасната и највлијателна мафија). Се станува покомлцицирано кога се сплеткува со девојката на Џаро. МАртин влегува во светото на корупцијата, дрогата...
Модерна серија за криминалот во Бугарија, некои од сториите се од реални случки.

Одамна сакав да ја гледам серијата и конечно ја почнав, ја изгледав првата сезона од вечерва или утре почнувам со втората. Ептен се навлеков на серијата. Актерска екипа, ефекти, глума ма се ми е ептен професионално, и многу добро скоцкано како да нее серија од балканот.

Ја гледате ли серијава?
Дали би ја препорачале?
Што ви се допаѓа, а што не?
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Планирам да ја гледам сега била 4 сезона ги набавив претходните 3 мене ми ја фалеа демек и бугарите направиле нешто а не е копија од нешто претходно па ке видиме :zelen
 

antonio

Like-Maniac
29 август 2013
821
1,118
1,103
Скоје- Ченто
многу добра интересна е скоро секоја епизода се дешава нешто . веке сум 4 сезона чекам да излеезе 6 епизода. би ви предложил да ја гледате и нема да зажалитеж. ја има на balkanoteka.com само од 1 до 3 сезона 4 чекаат да искочи цела па ке ја стават :D еве ја и нивната официјална страна ги има и епизодите од 4 сезона http://www.podprikritie.bg/
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
многу добра интересна е скоро секоја епизода се дешава нешто . веке сум 4 сезона чекам да излеезе 6 епизода. би ви предложил да ја гледате и нема да зажалитеж. ја има на balkanoteka.com само од 1 до 3 сезона 4 чекаат да искочи цела па ке ја стават :D еве ја и нивната официјална страна ги има и епизодите од 4 сезона http://www.podprikritie.bg/
имат некокаов превод не го можем бг језик :zelen
 

Sagan

Полноправен Член
20 јануари 2014
29
54
13
Earth-Mars-Earth
kriminalist.macedonianforum.net
...
Актерска екипа, ефекти, глума ма се ми е ептен професионално...

Ја гледате ли серијава?
Дали би ја препорачале?
Што ви се допаѓа, а што не?
Прва сезона ја изгледав уште во 2011 година. За една вечер, пошто поинаку и не може.
Втора сезона стана лигава и безвезална. Тој што го глуми главниот лик почна да покажува колку улогата не е за него, а сценариото во поголемиот дел иритира.
Од тоа што читам на замунда, ни мнозинството од самите Бугари не можат да ги смислат новите епизоди, па најупотребуван збор на коментарите ѝм е „боза“.

За мене „Под прикритие“ заврши со прва сезона. Инаку ми помогна многу во совладување на бугарскиот (заедно со „Стаклен дом“).

Дел од коментарите за епизода 5 од сезона 4:
Абсолютна пумия, язък за хубавия сериал!
Много изтъпя и като сценарий. Като актьорска игра филмът не струва нищо отначало, с изкуствения говор на Мартин и т.н
Българското кино е абсолютно аматьорско и жалко.
Гангстер и ченге в съвместна акция срещу нарколаборатория ??!!! Наистина продуцентите започнаха прекалено много да подценяват негово величество зрителя, който от своя страна се чуди дали да се смее или да плаче...все едно е в театър "Сълза и смях".
Тази серия беше по-интересна, но този Мартин разваля всичко, то бива дърво ама... Репликите му звучат все едно ги чете за първи път от листа, а от играта му просто лъха на бездарност. Много се надявам в сценария да е включен инцидент с Мартин и той да бъде заменен от друг полицай под прикритие (някой истински актьор по възможност). Какво ли унижение трябва да е за големи актьри като Билалов и Пенев (даже и Бахаров) да делят главните роли с този парашутист.
Видях 1-2ма редови контрабандисти и още толкова бездарни "специалисти".
Второкачествен ийстърн....! Боза като всяка друга подобна , пък било то турска сапунка или американски екшън ....!
На всеки ли недорасляк трябва да обяснявам, че харесВАХ сериала и ми е мъчно като гледам как го съсипват! И щом тая помия 4-и сезон е правена с моите пари имам право да изказвам критика, при това съвсем обоснована за разлика от "Куката е луд, копеле"!!!!!!!!!!

Препоръчвам на Митовски и Вълев, че и там който им е шеф във БНТ да се самоуволнят като сценаристи, защото съсипаха хубавия филм. Каква е тая лакомия, бе! Не може 4 СЕЗОНА полицията да прави едно и също!!! 4 сезона Попов да прави едно и също, за какво е тая полиция изобщо??? И въобще каква е интригата в тоя сезон? Кое да очаквам и да ми е интересно как ще стане?
този сезон е една голяма боза сравнение с предните.
Жалко за хубавия сериал ..
sad.gif
усраха го тотално
sad.gif
И аз съм сред разочарованите. Какви са тия гангстерски простотии? Тотално развалиха атмосферата на предните сезони, а и самият сюжет е много нескопосан... вече 5 серии само се гонят и се стрелят.. явно влиянието на американските бозища си казва думата.
Добре, няма ли някой да обясни, как полицая, който беше гръмнат в миналата серия, сега му няма нищо, а престрелката между служители на реда и гангстер все едно не се е случвала...

Това вече преля чашата !
no.gif
още в 3 сезон го изпуснаха сериала и стана доста зле,4 сезон ... по-добре без него......вече не го очаквам с нетърпение какво става хора,не вярвам да ми е омръзнал сериала
angry.gif
Нещо взе да става блудкав този сериал.
thumbsdown.gif
посредствен и безличен ,тъпо и скучно-няма я интригата и ще става още по зле тая тъпня -турска оренталска сапунка
Агонията с тоя сериал продължава! Много ми е жал!
Жалко за сериала. Успяха да развалят отличните спомени от първите три сезона. Сценария е под всякаква критика, а някои от сцените са заснети по-аматьорски от най-смешните видеоклипове
Смърт за боклуците , кво стана , едно да му еба майката не може да каже човек , а че целата държава отива на путка си майна??? Всички от бнт са свободни и имат правото да ми ядат хуя.
:frantic
тази серия ще запомня с това, че Куката почти достигна аматьорската игра на Мартин, а за
Цитат:

най-търсената в столицата нарко-лаборатория

какво да кажа приличаше на място където просто смесват дрогата с прах от натрошени керимиди
Проблема в този сериал не мисля, че се крие в този сезон. Проблема е много по-далеч. Трябва да се почне, някъде от края на 1ви сезон.
Това дърво истинско ли е или актьор го играе
fun.gif
 
Последна промена:

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
мислам дека само во првата сезона имасе српски, а 2, 3 и 4 немаат никаков превод :D
ни је могуче на муте да ги гледам значи :zelen
Прва сезона ја изгледав уште во 2011 година. За една вечер, пошто поинаку и не може.
Втора сезона стана лигава и безвезална. Тој што го глуми главниот лик почна да покажува колку улогата не е за него, а сценариото во поголемиот дел иритира.
Од тоа што читам на замунда, ни мнозинството од самите Бугари не можат да ги смислат новите епизоди, па најупотребуван збор на коментарите ѝм е „боза“.

За мене „Под прикритие“ заврши со прва сезона. Инаку ми помогна многу во совладување на бугарскиот (заедно со „Стаклен дом“).

Дел од коментарите за епизода 5 од сезона 4:
Ако е у стилот на Стаклен дом ич и да не почнуем да ја гледам а за каде ти е потребен бг језик па толку се трудеше да го совладаш ?













:frantic
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sagan

Sagan

Полноправен Член
20 јануари 2014
29
54
13
Earth-Mars-Earth
kriminalist.macedonianforum.net
Ако е у стилот на Стаклен дом ич и да не почнуем да ја гледам а за каде ти е потребен бг језик па толку се трудеше да го совладаш ?
Реков дека двете серии ми помогнаа околу јазикот, не дека се ист стил.
И српскиот не ми е потребен за никаде, па ете го знам (како и голем дел од Македонците).
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Реков дека двете серии ми помогнаа околу јазикот, не дека се ист стил.
И српскиот не ми е потребен за никаде, па ете го знам (како и голем дел од Македонците).
Аха, ти ги совладуеш јазици за доброто на меѓусоседските односи :zelen ајт готово вечер ја гледам прва сезона па и Стаклен дом беше крими серија со шпански стил не се знаеше кој накого што е не ја гледав цела само неколку епизоди мн аматерска глума имаше а и грозни ми беа глумците :zelen
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Има и на маκедонсκи͵и диρеκтно пρеκу бс плееρ си ги симнувај. Јас без пρевод ја гледам од мала научив.

А Здρавκо (Κос'ма) ми е најинтеρесен.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio