Како го доживувате форумот?

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
Штознам, онака. Кога ми е досадно и нема со кого да разговарам, форумот е најдобра опција, а и доброто е што се дискутира со сосем непознати луѓе, гледаш туѓи ставови, ќе научиш нешто ново и то ...углавном доживувањето е позитивно.
ако некој воопшто сака и може да научи
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Не само овој, општо сите форуми ми се едно виртуелно катче со различни фацки. Кои остри, кои лигави, кои само се бунат и им фали нешто, на други пак демек ништо не им фали, пука од газолижење и лицемерие.
Кој сака да се докаже, кој сака во сенка, некој само плаче за лајкчиња, друг сака сериозно да дискутира.
Место кај што ќе најдеш и корисни работи и беспотребни глупости.
Сепак е интересно и секој форум си има своја нота.
Овој ми се допаѓа оти е мирен и ненатрупан со неколку илјади членови од кои не се знае ни кој пие, ни кој плаќа.
 

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
као место каде што кога одам времето лета... претежно... ама само за позитивности и ако не ми е денот за пар негативни коментари во темите каде е дозволено и по некоја критика на места каде не е :sram
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Порано на форумов имаше ликови ( некои се сеуште присутни) кои апсолутно се заслужни за позитивната мисла што ја имам за ова место.
- Се сеќавам кога со Гонзо правевме бизнис план- да отвориме менувачница за семена течност, бидејќи немавме капитал за банка.(facepalm)
- Се сеќавам кога со Mila Kunis зборувавме на тема: уште 2 менструаци и нова година, или уште 70 дркања и крај на светот, како беше тоа 21.12.2012:unsure
- Се сеќавам кога со parvati раповавме на темата за рими, и кога lady_blue ни ги бришеше мислењата.:mad:
- Се сеќавам кога сакав да ја земам бегалка Electra од Дебриште ли се викаше тоа кај бањите - колку ме лажеше тоа жениште а јас пак сиромав се и верував.
- Се сеќавам со TheCat , melpomena , JaMi , ScoobyDoo , Luckky Aristokrat и многу други игравме табланет на менување аватар...леле леле:eek:
- Се сеќавам и на форумската свадба на foREVer и Frank ( чинам 048 беше во тоа време )...е колку само романтично, па како сум плачел, черешна се од корен корнеше....:place
- Со Sarah кога постиравме во хит на денот по 5 пати на ден...темата изгледаше како хит на часот.:igra
- Кога стегнав следи ја Kitty , а следев само 2ца мрднати од форумов и ниту една девојка...па дури и од харемот- задоволството е мое кити.;)
- Се присетувам и на психоанализите што ги пишувавме, форумскиот речник, и 24 часовната активност со 10тици известувања во минута во дискотеката Харем, и многу други убави моменти...:sreken
Мислам во тоа време форумот го доживував како заедница/ биг фемили со многу хумор и љубов помеѓу форумџиите, а сега како секој друг форум- онака обично за тепање време и досада.
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Порано на форумов имаше ликови ( некои се сеуште присутни) кои апсолутно се заслужни за позитивната мисла што ја имам за ова место.
- Се сеќавам кога со Гонзо правевме бизнис план- да отвориме менувачница за семена течност, бидејќи немавме капитал за банка.(facepalm)
- Се сеќавам кога со Mila Kunis зборувавме на тема: уште 2 менструаци и нова година, или уште 70 дркања и крај на светот, како беше тоа 21.12.2012:unsure
- Се сеќавам кога со parvati раповавме на темата за рими, и кога lady_blue ни ги бришеше мислењата.:mad:
- Се сеќавам кога сакав да ја земам бегалка Electra од Дебриште ли се викаше тоа кај бањите - колку ме лажеше тоа жениште а јас пак сиромав се и верував.
- Се сеќавам со TheCat , melpomena , JaMi , ScoobyDoo , Luckky Aristokrat и многу други игравме табланет на менување аватар...леле леле:eek:
- Се сеќавам и на форумската свадба на foREVer и Frank ( чинам 048 беше во тоа време )...е колку само романтично, па како сум плачел, черешна се од корен корнеше....:place
- Со Sarah кога постиравме во хит на денот по 5 пати на ден...темата изгледаше како хит на часот.:igra
- Кога стегнав следи ја Kitty , а следев само 2ца мрднати од форумов и ниту една девојка...па дури и од харемот- задоволството е мое кити.;)
- Се присетувам и на психоанализите што ги пишувавме, форумскиот речник, и 24 часовната активност со 10тици известувања во минута во дискотеката Харем, и многу други убави моменти...:sreken
Мислам во тоа време форумот го доживував како заедница/ биг фемили со многу хумор и љубов помеѓу форумџиите, а сега како секој друг форум- онака обично за тепање време и досада.

Уф сега се депримирав, кај ме потсети ми недостига тоа време.
Ми текнува колку се смеев со солзи кога ве читав овде. А кај се стварно членовите, па половината ги снема.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Порано на форумов имаше ликови ( некои се сеуште присутни) кои апсолутно се заслужни за позитивната мисла што ја имам за ова место.
- Се сеќавам кога со Гонзо правевме бизнис план- да отвориме менувачница за семена течност, бидејќи немавме капитал за банка.(facepalm)
- Се сеќавам кога со Mila Kunis зборувавме на тема: уште 2 менструаци и нова година, или уште 70 дркања и крај на светот, како беше тоа 21.12.2012:unsure
- Се сеќавам кога со parvati раповавме на темата за рими, и кога lady_blue ни ги бришеше мислењата.:mad:
- Се сеќавам кога сакав да ја земам бегалка Electra од Дебриште ли се викаше тоа кај бањите - колку ме лажеше тоа жениште а јас пак сиромав се и верував.
- Се сеќавам со TheCat , melpomena , JaMi , ScoobyDoo , Luckky Aristokrat и многу други игравме табланет на менување аватар...леле леле:eek:
- Се сеќавам и на форумската свадба на foREVer и Frank ( чинам 048 беше во тоа време )...е колку само романтично, па како сум плачел, черешна се од корен корнеше....:place
- Со Sarah кога постиравме во хит на денот по 5 пати на ден...темата изгледаше како хит на часот.:igra
- Кога стегнав следи ја Kitty , а следев само 2ца мрднати од форумов и ниту една девојка...па дури и од харемот- задоволството е мое кити.;)
- Се присетувам и на психоанализите што ги пишувавме, форумскиот речник, и 24 часовната активност со 10тици известувања во минута во дискотеката Харем, и многу други убави моменти...:sreken
Мислам во тоа време форумот го доживував како заедница/ биг фемили со многу хумор и љубов помеѓу форумџиите, а сега како секој друг форум- онака обично за тепање време и досада.
Го заборави радиото што го имавме на форумов па сегашната супермодераторка Sarah пушташе музика и поздравуваше а јас и давав преку скајп џинглови :)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Ќе бидам искрен. Сум зел два дена одмор во 2012-та за да дремам на форумов, му велев на шефот дека сум болен. Имаше забава тука. Многу членови....Само триесетина фб пријателства имам од овој форум.
Да се согласувам со Мајорот. Порано беше интересно. Сега не. Сега отворам еднаш дневно.