Што знаете да приготвувате?

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ееее види ти тему ја не сам гу видеја до ск
Знам пуно работе од италијанску кујну(јасно јасно там работу...) знам иииии да прау пирошке,пице,пастрмајлие мммм знам омлет добар да прау ммммм знам пилешко соте да прау ммммм од тестенине знам њоки кфатро формаџи, шпагети со босилок и домати
макароне сс бел сос и пеќурке, што још ли знам да прау...?
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Несакам многу да готвам некоја нервоза ме фаќа но затоа можам да чистам после тоа без проблем, но сепак знам да готвам нормално, знам дури леб да месам ! Инаку ориз знам да направам, тестенини и сосови и прженици јасно дека знам, нешто што најубаво знам да го направам е Милиброд .) и тава селска . А најмногу знам вино да пијам:sram
 

Mistery :)

Истакнат Член
23 февруари 2013
145
188
143
Уште од мала имам голема желба за во кујна, кога бевме помали со другарка ми постојано правевме разни пити слатки торти. А сега не само тоа туку знам и секакви јадења да подготвувам а уште повеќе да ги јадам :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Photographer

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Манџи и овие стандард јадења (гравче, сарми, подварок, полнети пиперки, мусака) ми се поле на експертиза. Овие ала минут такоѓе. Другово е стандард.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Boyle, Luckky and JaMi

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
28
Знам да подготвам зајак, жаби, риби, јајца, компири (варен, печен, пржен), да пржам пилешки стек и да пукам пуканки.
 

Malinna

Староседелец
20 јануари 2014
48
41
1,018
27
Знам да готвам можеби се!
Ее од тоа најмногу што знам:Шпагети/макарони,сос за нив,Јајце пржено,Торта,чорби,компирчиња,месо,јавнија,мусака,тава,турли тава!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Boyle and mashkodete

Boyle

Истакнат Член
23 ноември 2013
25
12
103
Основни работи јајца, лепчиња пици и палачинки и ориз.Доволно да не умрам од глад. :)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Ummm... јајце и тоа на сите начини! Да да, најсериозно. (happy) Знам да испржам и сланина, колку да не бидат јајцата без ич. Знам да наредам пица и да ја пикнам во рерна. Знам да сварам макарони, шпагети и тортелини, и да им турам/направам сос. Мислам дека знам да направам и лазањи. Знам да испржам компирчиња и стек, а правам и најбољи салати. Знам да направам и пудинг. And that's about it.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Па знам многу работи да готвам и да експериметирам нови работи кои претежно ми се успешни.
Oд секогаш ме интересирале интересни рецепти или пак тоа што го јадам да знам да го зготвам.