Хорор филмови

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Една пријателка ми го препорача The grudge. Што мислите вие? Добар ли е?

Мене филмов ми е тиња. Досаден, предвидлив, веч виден.
Го изгледав првиот дел и пола од вториот, зашто немав веќе ни нерви ни воља да губам време. Неколку напнати сцени кои веќе сме ги виделе во скоро сите хорор филмови и тоа е тоа.

Најискрено одамна не ме воодушевил хорор филм, значи да го гледаш и да ти смрзне крв бре, а не да зобаш пуканки и да лакираш нокти за да пополнуваш време додека конечно не заврши.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Мене филмов ми е тиња. Досаден, предвидлив, веч виден.
Го изгледав првиот дел и пола од вториот, зашто немав веќе ни нерви ни воља да губам време. Неколку напнати сцени кои веќе сме ги виделе во скоро сите хорор филмови и тоа е тоа.

Најискрено одамна не ме воодушевил хорор филм, значи да го гледаш и да ти смрзне крв бре, а не да зобаш пуканки и да лакираш нокти за да пополнуваш време додека конечно не заврши.

Dead Silence
The haunting in conectivut (така некако беше последново зборче xD)
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Insidious 2
Овој е продолжение на првиот дел.Фамилијата мисли дека конечно е решен нивниот проблем и можат мирно да живеат но повторно ги следи ужас. Овој пат демонот го опседнува таткото па мајката и децата мораат да се борат против него.
За да се решам да го гледам првиот дел помина многу време, и го ставав во еден од нај страшните гледани хорори, но втроиот дел е веќе видено нешто во првиот и се губи смислата и стравот.
Insidious-2-Wallpapers-5.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Змејче

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Devil's Pass (2013) (или оригиналниот наслов е "The Dyatlov Pass Incident") Се збори за инцидентот уште од 2 февруари,1959 година, кои 5 млади филмаџии ги документрираат чекорите на 9-те туристи, кои се мистериозно убиени во една ноќ негде во Уралните планини на Русија...
филмчево е wow! :D

Отвори ја прикачената датотека 17495

ова е групата :sreken
Отвори ја прикачената датотека 17496
Да, да тој е филмот,за истиот збориме, ама не ми се допадна баш...
Го следи текот на настанот како што бил, ама не ме бендисува објаснувањето кое го дава како причина за инцидентот и има премногу “дупки“ во филмот...
 

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
Да, да тој е филмот,за истиот збориме, ама не ми се допадна баш...
Го следи текот на настанот како што бил, ама не ме бендисува објаснувањето кое го дава како причина за инцидентот и има премногу “дупки“ во филмот...


и за тоа што викаш :unsure имаат малку фантазирано во филмов, колку да се привлече внимание...
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
и за тоа што викаш :unsure имаат малку фантазирано во филмов, колку да се привлече внимание...

Бидејќи во последно време хорорите стануваат се полоши и полоши обавезно прво читам коментари за филмот па после симнувам да гледам..Така на празно без препорака нема шанси веќе да тепам време да гледам ветар во магла.
 

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
Бидејќи во последно време хорорите стануваат се полоши и полоши обавезно прво читам коментари за филмот па после симнувам да гледам..Така на празно без препорака нема шанси веќе да тепам време да гледам ветар во магла.


затоа ти викам паузирај малце, со унапреденава технологија се' е можно до реално да му се оствари на чоек... :rofl
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
затоа ти викам паузирај малце, со унапреденава технологија се' е можно до реално да му се оствари на чоек... :rofl

Да беше до унапредената технологија арно ќе беше. Да ти кажам дека правам паузи од хорорите одамна немав гледано. Ама бидејќи еден период многу гледав по два на ден, видов мнооогуу многу глупи хорори.
 

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
Да беше до унапредената технологија арно ќе беше. Да ти кажам дека правам паузи од хорорите одамна немав гледано. Ама бидејќи еден период многу гледав по два на ден, видов мнооогуу многу глупи хорори.


ја па мислев се исплаши, да не ти стануваат РЕАЛНИ од унапреденава технологија, ама добро е... :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty