Љубовта на мајката е најсилна

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
ќе ја преместам темава во Дом и семејство
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Ја видов сега темава и некако жал ми падна за поранешниот дечко....
Кога имал 8 години мајка му го напуштила и сега веќе нема никаков контакт со неа...
 

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Сите мајки имаат убави деца. Ама мојава веќе претерала. :cool:

На темава: Мајка ми е инат жена. Не е лоша. Само многу е тврдоглава. Едвај ја убедив за да пробам шеќерна депилација дома бре.Да не и го истрошам шеќерот. Не си го може со мене и попушта. :D
Нејсе, најдобра мајка на цел свет имам. Ако има некој подобра од мојта, нека се јави. Ќе ги мериме која е повисока или ќе ги стаиме да трчаат, која побрзо.
Понекогаш сака да е се по нејзино. Ретко кога е расположена, но кога е злато е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ivona Kicevo

Ivona Kicevo

Полноправен Член
13 јуни 2012
38
27
18
35
Ја видов сега темава и некако жал ми падна за поранешниот дечко....
Кога имал 8 години мајка му го напуштила и сега веќе нема никаков контакт со неа...
Јас со мојата мајка контактирам но ретко се гледам еднаш месечно навистина ми е жал што е во болница и слепа е јас нонстоп на работа и во друг град на болница одам еднаш месечно, најмногу ми е жал што имав татко болен во мозокот и малтретира ако сеуште живеевме со него денес сигурно и мене ќе ме повредеше како што мајками ја ослепи со удари. Зато сакам сите да ве посоветувам добро внимавајте со кого и со каков карактер стапувате во брак и со кого правите деца не е се во љубовта и до мозокот е. Јас и да се заљубам морам да проверам како ќе се живее со брачниот пар затоа што нема да ме боли мене но за дете срце може да ми се распара.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Estelle

Полноправен Член
20 октомври 2013
25
75
13
Единствената вистинска љубов е онаа на една мајка кон своето дете.
Незаменливо нешто.
Кога ќе погледнам во очите на моето мало злато буквално се губам во нив.
Во тој момент исчезнува сета нервоза,сета болка,сите проблеми.
Таа љубов е неспоредлива со друг вид на љубов,љубов која нема очекувања,граници и причини.
Мојата мајка е мое се.
Кога бев тинејџерка баш и не се разбиравме,
поточно би рекла јас не ја разбирав,
но сега кога имам свое дете работите стојат поинаку и сфаќам колку сум среќна што ја имам.
Да бидеш мајка е подарок од Бога.
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Но дали љубовта на мајката кон сите свои деца е подеднаква?
Дали мајката ги сака еднакво сите деца или има едно кое и е милениче и има посебен третман?;)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Но дали љубовта на мајката кон сите свои деца е подеднаква?
Дали мајката ги сака еднакво сите деца или има едно кое и е милениче и има посебен третман?;)
Зошто така мислиш? Зошто сите мајки ги ставаш во еден кош?
Јас би рекол дека постојат мајки што ги раѓаат децата, а никогаш не им обрнуваат внимание ниту па им покажуваат љубов.
Наспроти ваквите мајки има и онакви кои што се до таа мера пожртвувани за двете деца, што животот, здравјето, среќата, времето, буквално сѐ им подаруваат на сите свои деца.
И, тука може да се спомнат и оние мајки што ги наведе ти.
Ама, тоа не треба да значи дека „мајката“ како општ поим не е за сите деца еднаква.
 

Lillian

Истакнат Член
7 април 2013
198
263
163
Зошто така мислиш? Зошто сите мајки ги ставаш во еден кош?
Јас би рекол дека постојат мајки што ги раѓаат децата, а никогаш не им обрнуваат внимание ниту па им покажуваат љубов.
Наспроти ваквите мајки има и онакви кои што се до таа мера пожртвувани за двете деца, што животот, здравјето, среќата, времето, буквално сѐ им подаруваат на сите свои деца.
И, тука може да се спомнат и оние мајки што ги наведе ти.
Ама, тоа не треба да значи дека „мајката“ како општ поим не е за сите деца еднаква.
Постојат и татковци.Порано кога биле повеќе деца во едно семејство поголемите браќа и сестри се грижеле за помладите како да се нивни родители.
Не е далеку Маја од вистината дека секогаш мајката си фаворизира едно чедо пред другите.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Постојат и татковци.Порано кога биле повеќе деца во едно семејство поголемите браќа и сестри се грижеле за помладите како да се нивни родители.
Не е далеку Маја од вистината дека секогаш мајката си фаворизира едно чедо пред другите.
Ама немојте со вакви квази константации.
Дај ми статистички податоци дека е така?
Секако дека постојат и татковци, но темата е за мајки, затоа ги оставив во сенка, да беше темата „Љубовта на мајката и таткото е најсилна“ ќе напишев поинаку.
 

Lillian

Истакнат Член
7 април 2013
198
263
163
Ама немојте со вакви квази константации.
Дај ми статистички податоци дека е така?
Секако дека постојат и татковци, но темата е за мајки, затоа ги оставив во сенка, да беше темата „Љубовта на мајката и таткото е најсилна“ ќе напишев поинаку.

Темата е ЉУБОВТА НА МАЈКАТА Е НАЈСИЛНА.
Одговорот мој е НЕ,НЕ Е НАЈСИЛНА (ТАТКОТО НЕ ГО СПОМНУВАМ ДЕКА Е ЗА ДРУГА ТЕМА)

Завод за статистика не работи фатил продолжен викенд.