Духови

Дали верувате во духови?

  • Верувам/Имам видено

    Гласови: 47 61.0%
  • Не верувам

    Гласови: 28 36.4%
  • Не сум сигурен/на/Ќе објаснам подолу

    Гласови: 2 2.6%

  • Вкупно гласале
    77

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Не ми е за верување дека постојат некои души што ја поминуваат светлината, а некои остануваат да лутаат. Не сум видела, ни па знам некој што видел, единствено што сум ги слушала приказните како невестата покрај пругата(што ја има секој град)мртвото девојчето што се возело во такси, човекот што лебдел и тн. Интересни се за слушање, но далеку од возможни за верување.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: мимис

мимис

Староседелец
12 октомври 2013
29
17
1,003
Мене повеќе пати ми се случиле некои паранормални актиности. Еднаш го изгаснав мониторот (зошто јас кога го гаснам компјутерот го гаснам и мониторот) и после седнав на креветот, и посоле едно 2-3 минути мониторон и компјутерон ми се уклучиа сами.... Еднаш кога бев во тоалет (ги миев рацете) бричот кој беше поставен на држач за брич самиот се крена и падна, и потоа повторно се крена и повторно падна. Еднаш телевизорот сам ми се уклучи....
Еднаш додека јадев вратата од кујната сама се отвори, јас ја затворив, ама после пак се отвори и ја оставив.
Еднаш ко ја сликав дневната се фати дух на сликата -.^
Ја чуваш сликата ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marinna

kickey

Нов член
21 октомври 2013
3
2
1
29
Не сакам да верувам, но понекогаш ми се случуваат. Сме слушале чудни звуци, тропања, чекори низ ходникот. Не сум единствена која го има слушнато сето тоа во овој стан. Не знам што да мислам повеќе. Ама како и да е шо го запознав до сеа friendly ghost-че е, друштвено така :))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bonboonka and Marinna

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Не верувам во нешто што немам видено (за се важи ова) па така и за духови.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marinna

мимис

Староседелец
12 октомври 2013
29
17
1,003
јас не верувам во духови , но интересни ми се приказни и филмови во врска со нив. Не можам да верувам затоа што никогаш ми се немаат случено натприродни работи
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marinna

Marinna

Староседелец
13 април 2012
119
160
1,043
Ја чуваш сликата ?

во старион телефон е ко ќе ја најдам ќе ти ја пратам :)

Не сакам да верувам, но понекогаш ми се случуваат. Сме слушале чудни звуци, тропања, чекори низ ходникот. Не сум единствена која го има слушнато сето тоа во овој стан. Не знам што да мислам повеќе. Ама како и да е шо го запознав до сеа friendly ghost-че е, друштвено така :))

хаххахахахахахахах запознај ме и мене :p
 

Samara

Истакнат Член
25 март 2014
11
2
103
30
Ех духови, дали некој има преседено покрај гробишта ноќно време цела ноќ да неспија?
Јас например го имам тоа направено цела ноќ седев на викендица која е 250м одалечена од гробишта а да биди уште поморничаво дента имаше пресен гроб, па вечерта немаше ништо така да јас неверувам во духови досега па ни отсега.
Кој се плаши од духови нака повели со мене на викендица цела ноќ че седиме и че пијаме до гробишта.


брат ми со друштво собрани тука во битола кај едни гробишта мислам дека беше велигден ама не сум сигурна. и седеа секоја вечер ама ништо не им се случило. Таа вечер само што седнале на некој гроб сите свеќи се запалиле покрај гробовите и се осветлиле сите гробишта. тие со друштвото побегнале.

Исто му се сличило на брат ми. овде во битола со еден другар и една негова бивша девојка беа "тумбекафе кај справите" вечерта кај 7,8 сатот. до нив имало бел коњ. по нецели 5 минути станувале од клупата да бегаат. коњот го немало, изчезнал. подолу кога бегале сенка им го пресекла патот 2 пати. а таму пред 4 години се обесило едно дете. не знам дали има некоја врска коњот и сенката со детето.

Мене повеќе пати ми се случиле некои паранормални актиности. Еднаш го изгаснав мониторот (зошто јас кога го гаснам компјутерот го гаснам и мониторот) и после седнав на креветот, и посоле едно 2-3 минути мониторон и компјутерон ми се уклучиа сами.... Еднаш кога бев во тоалет (ги миев рацете) бричот кој беше поставен на држач за брич самиот се крена и падна, и потоа повторно се крена и повторно падна. Еднаш телевизорот сам ми се уклучи....
Еднаш додека јадев вратата од кујната сама се отвори, јас ја затворив, ама после пак се отвори и ја оставив.
Еднаш ко ја сликав дневната се фати дух на сликата -.^


брат ми со тој другарот со биоенергија со друштво седеле во паркот кај медицинското училиште тука во битола. и тој ги прашал дали слушаат нешто тие не слушале. тогаш се фатиле сите за раце направиле круг. и ги затвориле очите. слушале гласни чекори на војници, ги отвориле очите немало ништо. не знам дали биле духови или не. ама другарите на брат ми со биоенергија им се случило многу вакви работи.
 
Последна промена од модератор: