Fün Dial

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Fün Dial е интересна опција, стара можеби 7 години која што можат да ја користат само претплатниците на One мобилниот оператор. Целта на оваа опција е, додека ви ѕвонат, се слуша мелодија која сама се исклучува кога се воспоставува повик.
Цената е 65 MKD (без ДДВ). На сајтот нема информација колку време сте претплатени на услугата.

***
Ја користев услугата на времето (2006/07) и беше интересно. Ми идеа пораки од типот: "Не ми кревај, да ја слушнам песната".
Денес по досаден ден на работа, налетав на сајтот на One, дека сеуште е активна услугата.

Мрежно место
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: toby2 and МиГ 21

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Ќе зборуваме за Fun Dial или ќе ни ставиш стотче кредит да ја видиме целта на опцијава и да ти искоментираме нешто на темава?
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Ќе зборуваме за Fun Dial или ќе ни ставиш стотче кредит да ја видиме целта на опцијава и да ти искоментираме нешто на темава?
I love контра. Зависи кој оператор си, ззатоа што опцијата не може да ја користат претплатници на други оператори.
Цел на опцијата може да биде пример:
Ѕвониш некаде, и сакаш да добиеш некој/а кој/а ти треба. И наместо вообичаениот звук слушаш мелодија....која во зависност од вкусот може да те смири....
Пример јас ја ставив Boulevard of broken dreams, за шефот додека се нервира што не може да ме добие да слуша песна. Да не му е досадно.

Плус за разлика од пред неклку години fun dial-от може да се прилагодува за различни повици и да биде активен во определн дел од денот. За кредит не можам, не сум вработен во фирма која нуди таква услуга. Но доколку ти требаат навлаки за перница и полнеж за перница, можам да ти излезам во пресрет.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
I love контра. Зависи кој оператор си, ззатоа што опцијата не може да ја користат претплатници на други оператори.
Цел на опцијата може да биде пример:
Ѕвониш некаде, и сакаш да добиеш некој/а кој/а ти треба. И наместо вообичаениот звук слушаш мелодија....која во зависност од вкусот може да те смири....
Пример јас ја ставив Boulevard of broken dreams, за шефот додека се нервира што не може да ме добие да слуша песна. Да не му е досадно.

Плус за разлика од пред неклку години fun dial-от може да се прилагодува за различни повици и да биде активен во определн дел од денот. За кредит не можам, не сум вработен во фирма која нуди таква услуга. Но доколку ти требаат навлаки за перница и полнеж за перница, можам да ти излезам во пресрет.
Фала ти срце си.
Кога ќе отвориш исто вака примамлива тема за полнеж за перници тука сум.