True Blood

Rodeo Tvrdo

Активен Член
20 мај 2012
98
68
28
Скопје
Вистинска крв (True Blood) е американска телевизиска серија создадена и продуцирана од Алан Бол. Вистинска крв е базирана на серијалот романи Јужните вампирски мистерии од Шарлин Харис, и се занимава со заедничкото живеење на вампирите и луѓето, во измислено мало гратче во Лузијана, наречено Бон Темпс. Централна личност во серијалот е Суки Стакхаус (Ана Пакин), келнерка со телепатски способности, која работи во бар, која се вљубува во вампирот Бил Комптон (Стивен Мојер).
True-Blood.jpg

true-blood-ensemble-3shot.jpg


Ја гледа некој серијава?
Јас сум до 4-та сезона, серијата е супер, многу крв, секс и што уште не. :)
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Пааа, Lena како се зголемува бројот на моите фанови, можеби треба да се земе во предвид идејата за посебно катче за почитувачите на моите лик и дело :D:D

Инаку, баш насловната песМа на серијата е инспирација за ников мој, ја слушав додека се зачленував...
Ја гледам серијата, сега е во тек шеста сезона, ама како и секоја друга серија што ја влечат толку, така и оваа почнаа да ја сјебуваат, пардон мај френч.
А, ветуваше.
Крв, секс, адреналин, секс, дешавки, секс.... Имаше интересна приказна, за разлика од другите филмови и серии за вампири оваа некако позрело ми делуваше. Ко што реков, почнаа да ја упропастуваат со тоа што сакаат да направат сто сезони очигледно.
 

Rodeo Tvrdo

Активен Член
20 мај 2012
98
68
28
Скопје
Пааа, Lena како се зголемува бројот на моите фанови, можеби треба да се земе во предвид идејата за посебно катче за почитувачите на моите лик и дело :D:D

Инаку, баш насловната песМа на серијата е инспирација за ников мој, ја слушав додека се зачленував...
Ја гледам серијата, сега е во тек шеста сезона, ама како и секоја друга серија што ја влечат толку, така и оваа почнаа да ја сјебуваат, пардон мај френч.
А, ветуваше.
Крв, секс, адреналин, секс, дешавки, секс.... Имаше интересна приказна, за разлика од другите филмови и серии за вампири оваа некако позрело ми делуваше. Ко што реков, почнаа да ја упропастуваат со тоа што сакаат да направат сто сезони очигледно.

Ја моментално ја глеам четвртата сезона, до сега е Ок, секако дека си има некои недостатоци, малку лоша глума, како и секоја серија, али у принцип е Ок серија, според мене многу подобра и поинтересна од Vampire Diaries. :)
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Брам Стокер се превртуе у гроб од глупиве серии со мачо набилдани слабокрвни створења со изоштрени песјаци.
Ќе почнам да гледам филмови за вампири тогаш кога уствари ќе ги направат страшни,и Холивуд ќе сфати дека недостигот на актерски способности НЕ се компензира со добри стомачни,цицни стомачни,четвртаста вилица и поглед ко да си им го убил кучето.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and maarrkooo

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Крв, секс, адреналин, секс, дешавки, секс.... Имаше интересна приказна, за разлика од другите филмови и серии за вампири оваа некако позрело ми делуваше. Ко што реков, почнаа да ја упропастуваат со тоа што сакаат да направат сто сезони очигледно.


Weird. За мртовци многу напалени ова вампириве...
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Долго време бев скептик за оваа серија, и не ја гледав.
Пред одредено време реков... ајде да видиме...(бар да најдам нешто за тепање време дур не ми почне другата сезона од TVD) и морам да признам дека грешев.
Серијата е многу добра. Само што ме иритираат забите на Суки, и нејзиниот акцент кога зборува. Ако прекинам да ја гледам, ќе прекинам ради Суки.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rodeo Tvrdo

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Серијава ја завршив пред некое време, маратонски гледам серии,и воглавно интересна приказна ама лошо реализирана.Имаше и доста добри актери,актеришта подобро кажано, али како ликови во серијата беа стварно идиоти.На пример ликот на СУКИ најбаналното досадното глупавото суштество што се појави во серијата и се околу неа беше врзано.Па на крај испадна дури и самовила (facepalm)
Премногу стереотипи околу серијата,глупави заплети и уште поглупави расплети,таман мислиш фатила еден ред, и тера цела сезона на крај последна епизода ќе сјебе се и ајде наново. Али чисто за ладење мозок и гледање нешто колку да врти на тв,добра е. Рејтингот и е голем на IMBD просечен рејтинг за оваа околу 5,ама валјда крева ради продукцијата,добри филмски ефекти добри актери итн.