Навредување

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Во принцип не навредувам, посебно не во лице. Ама затоа не сакам ни мене да ми се случи тоа, а доколку се случи сигурно би излегла од контрола, биче бродолом :D
 

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Многу несвесно ме имаат навредувано а и јас нив,но што е тука е. Обично сум особа која секој проблем го решава со зборување,но неможам односно сум спречена во комуникацијата кога некој ќе ми подвикне Смрдло,кучко,засркни се, да не дочекаш дете во раце или некои си слични навреди а може да се рече и клетви. Тогаш многу сум навредена во моментот и вријам од нервоза но по кратко време ми мине,а ми се има случено да и до ден денес на некои личности им немам простено бидејки претерале. Се зависи од начинот на кажување а и зборовите.
 

Just Perfect

Активен Член
3 април 2013
137
120
43
Не навредувам доколку некој неосновано не ме нападне мене...е тогаш знам да прегазам некого со зборови...
Иначе сум простила,но за мене никогаш таа особа нема да биде на исто место како претходно...
близнак сум,но дволичноста за мене е непозната страна дефинитивно..
Ако некој се налути затоа што ќе го кажам своето мислење за него/неа е тогаш свака му/и част...истото и за мене важи....не значи дека ќе прифатам нечиј совет "за да се подобрам" ако го ислушам... :rolleyes:
 

Keepitreal

Полноправен Член
3 мај 2013
78
38
18
Незнам за вас, али јас многу многу бурно и агресивно реагирам на навредите. Кој и да е без разлика многу ме годат навреди. Се трудам да бидам добар кон сите, но нели светов е заебан.
Сум вреѓал и јас да, но оваа го користам само како самоодрбана.
 

Luisana12

Полноправен Член
4 мај 2013
64
40
18
Сум била навредена.Најчесто од личности со никакво значење во мојот живоот па затоа и тие "навреди" не се ме навредиле баш многу :frantic а дали навредуваам..хмм па никој не е совршен.Има моменти кога сум многу изнервирана и не го кажуваам она што го мислаам па можно е во тие моменти несакајки да сум навредила некој..Обично не сакаам некој да биде навреден или да повредаам некој но...(think)
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Сум била навредена.Најчесто од личности со никакво значење во мојот живоот па затоа и тие "навреди" не се ме навредиле баш многу :frantic а дали навредуваам..хмм па никој не е совршен.Има моменти кога сум многу изнервирана и не го кажуваам она што го мислаам па можно е во тие моменти несакајки да сум навредила некој..Обично не сакаам некој да биде навреден или да повредаам некој но...(think)
Си навредила па не си навредила,те навредиле па не те навредиле,кажуваш па не кажуваш?
Што сега?
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Си навредила па не си навредила,те навредиле па не те навредиле,кажуваш па не кажуваш?
Што сега?
Tи текнува на епизодата од Хаус коа цело време повторува „Cancer but not cancer. Brain but not brain. Human but not human.“ :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
И сум навредила и сум била навредена , ко бев помала ај да речам трпев навреди , поради нештото од мајками немој ќерко да се расправаш па ајде си викав се ќе помине. али ко мине времето ко шо викаат ко ке прелие чашата , мн работи ги имам тропнато во фаца кога најмалце очекуваат и искрено не се каам ,за да дојде до тој степен да ми пукне филмот значи има нешто . Ја имам навредено мајками (не кизнае колку ама ја го осетив ко навреда) и за тоа ми е многу криво заш немаме некоја голема блискост и сеуште се трудам да дојдам до тој степен да се извинам али ќе стасаме и до таму :)
Во принцип сум се трудам да сум праведна и пробувам да не избрзам , да ги видам двете страни пред да навредам или слично , сеуште работам на случајот :)