После љубовта останува...

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Се се дешава со причина . После љубовта не останува ништо плус освен ти , времето ке излечи се , точно - треба само време . Мора да поминеш низ тие болки и стресови за да научиш што сакаш и кој си , понатака се само по себе ке си дојде , секое грнче има капаче ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lillian and mspasenoski

Photographer

Amoureux
23 февруари 2012
482
1,394
1,093
После љубовта остануваат Две скршени срца, многу пролиени солзи....и по некој спомен кој понекогаш ке не мачи, понекогаш ке не расплачи и многу ретко ке не насмее....останува да се сеќаваме на убавите моменти поминати заедно....
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Останаа премногу работи,,блузи за роденден,дрвеното столче (триножно),каисчката во форма на буренце,твојата слика во мојот паричник,книгите што ги купуваше од Ѓурѓа (најефтини беа) и секогаш ми се жалеше дека немаш убава книга за да читаш на работа...и не спомените не избледнуваат...после љубовта останува само пуста желба дека ќе има слична на тебе некогаш
 

Photographer

Amoureux
23 февруари 2012
482
1,394
1,093
Останаа премногу работи,,блузи за роденден,дрвеното столче (триножно),каисчката во форма на буренце,твојата слика во мојот паричник,книгите што ги купуваше од Ѓурѓа (најефтини беа) и секогаш ми се жалеше дека немаш убава книга за да читаш на работа...и не спомените не избледнуваат...после љубовта останува само пуста желба дека ќе има слична на тебе некогаш
Ауч....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

crvenkapa

Староседелец
15 јануари 2013
235
593
1,093
Еден куп болка, каење..спомени...спомени кои остануваат вечно..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Photographer

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Останаа премногу работи,,блузи за роденден,дрвеното столче (триножно),каисчката во форма на буренце,твојата слика во мојот паричник,книгите што ги купуваше од Ѓурѓа (најефтини беа) и секогаш ми се жалеше дека немаш убава книга за да читаш на работа...и не спомените не избледнуваат...после љубовта останува само пуста желба дека ќе има слична на тебе некогаш
Трократно ауч...
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Се ми остана :zelen Па си враќавме парталче по парталче, маица по маица на тренинг, пошо уште трениравме заедно. Ми останаа само едни твои шорцеви со кои си играм баскет и не се замарам, и јас имам едни кај тебе знам, ама нема везе носи си ги ;) Ми останаа картичките 2 за свети валентајн шо ми ги даде "Сунце сија ко тепсија а јас те сакам пуно" и уште една нешо беше "Сонцето свети, тревата е зелена, птиците цврцорат, лебот е 25 денари, Солун е наш, а јас те сакам највеќе на свет!" :rofl И шо знам што друго, некои ситници имам сигурно, алка и ланче имам од школки ли шо и да се, 2 сексуљави маички за матура шо ми ги даде, овенатата ружа што два пати ја скрши дур дојдеш докај мене на матура :giggle мммм другоооми остана реченицата у глава дека несмеам да носам танга на матура и ја за инат облеков на крај, ми остана да ја врзувам косата нагоре во пунџа и најубава фризура ми е тоа сега :cool: Ми останаа две слики од кои на едната си многу грд, ах да и ми останаа надимаците, циган, грд, смрдливче, цуцул... само што сега не ги употребувам веќе, многу ретко, само циган :zelen Ми остана и навиката да слушам антена 5 лав сонгс ама сега не те поздравувам веќе, ни ти мене, али нема везе, си се смеам на децава што се поздравуваат и ми текнува колку мала и заљубена сум била, аххх млади луди години... Епа тоа е, шо знам јас (wasntme)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo and Photographer

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
После љубовта останува празнина и океан од спомени... Некои спомени избледнуваат, некои не. Но секогаш кога ќе “исчезне“ љубовта останува празнина која не може да се пополни.