Пријателства од форумот

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Со никој не сум толку многу блиска,но има добри пријатели на форумот како ZmajChe Legioner Nighty, со melpomena мислам дека сме исти ама не сме имале прилика за повеќе да се запознаеме.Можеби и би имала повеќе пријатели доколку некои членови не се дигнати премногу во облаците.
едно човечуле заборави да пишеш . ахахах ама не те издавам :D :p иначе пак ќе ти кажам си супер, и ваљда ќе се запознаеме некогаш и во живо ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lepaa

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Јас во реалност а и во виртуелниот свет сум си малку срамежлива.Ми е срам да стапам прва во контакт со машко/женско од една главна причина а тоа е што не знам некој збор да сврзам од почеток а после кога ќе се разврзе некој разговор лесно ми е..Не сакам да ме сватите погрешно..не дека не сум дружељубива јас воглавно уста не затворам пред сегашните пријателки/пријатели во реалноста..затоа и се немам пријавено на некоја собиранка ете тоа е главната причина а не дека тешко ми е до Скопје да дојдам ама и виртуелно тешко ми е додека стапам во контакт иако иако и јас самата не знам што е толку проблематично ама што да правам кога таков ми е карактерот.Си признав и бев искрена ..ама си имам јас виртуелни пријателчиња иако слабо контактирам а сакам некогаш да се запознаам и во живо со нив..а тоа се: melpomena Сара.13 Martin_MKD Foxboro MountainMan Knife Arkantos LoveDealer JaMi Sarah Hkakashi Marchisio Trajche МиГ 21 ..мислам дека не згрежив а ако сум испуштила некого се извинувам и нека си каже слободно :)
Нормално дека е тешко да стапиш во контакт со некого, затоа што не ги знаеш неговите интереси (каква музика слуша, какви филмови гледа и тој тип прашања). Првиот контакт е секогаш најтежок, ама после муабетот си тече сам по себе. Иначе и јас сакам тебе да те запознаам, си имам кажано и во онаа тема и уште едно дваесетина луѓе со кои некогаш сум контактирал и сметам дека имаме исти интереси или мислења. Се гледаме од септември. :zelen
он: Како што беше напишал некој, можеш да се спријателиш со некого буквално секаде, па зошто не и со некој форумџија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: alba and Gemini

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
М, со никого се немам запознаено реално. Ситуацијата ми е таква, обврски и немам време да одвојам да дојдам на собиранките. Ама ветувам, штом дојде лето, ќе откопам време и ќе дојдам :)
Во главно, се дружам со женските на форумов(а и во реалноста повеќе пријателки него пријатели)
Сакам да се запознам реално со: Марија lady_blue Anastasija violetmoon parvati ќе ја наброев и Сара.13 ама и‘ враќам што ме заборави.
 

МиГ 21

Староседелец
12 ноември 2012
1,252
2,458
1,133
Прилеп
Не одбивам пријателства од било каков вид. Виртуелните се поинакви од реалните, затоа што има и лажно претставување. Но се додека е другата страна фина кон мене и јас сум. Доколку не е сепак постои копчето блокирај или игнорирај. И да, зошто да не би се запознал со некои членови од форумов, кога ќе има прилика.
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
На форумов запознав доста прекрасни и мили луѓенца со кои делиме слични мислења и ставови,исто така има и такви кои ми оставија лош впечаток и кои се гледа дека се тука дојдени само да тролаат.
Лично со никого не се познавам ама би сакала да си ги запознаам моите виртуелни пријателчиња меѓу кои Kitty ,JaMi ,
melpomena ,Сара.13 ,Arkantos ,МиГ 21 ,smeker ,Bibi@ ,WomanInRed ,ZmajChe ,Aristokrat ako заборавив некого се извинувам :).
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Има секакви на форумов.. со некои ептен живеам иако се уште не сме се виделе во живо, али пак иам и такви со кои лудо си поминав при запознавањето и до ден денес ете сме ЛУДИ ! хахах на пример cakar_ulav |o$y(|-|0$0(|@l DisturbeD .. Али со Dr.Gonzo имав најјако запознавање, јас него не го познав ама тој мене во цела таа гужва не знам кај ме ископа хахахахха !! Уствари тогаш јас и себе не можев да се запознаам ..
Има добри луѓенца кои мора во најскоро време да ги запознаам .. посебно Marchisio (sun)
Би сакала да ги запознаам и Lepaa и violetmoon .. а може и Давор :)
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Има секакви на форумов.. со некои ептен живеам иако се уште не сме се виделе во живо, али пак иам и такви со кои лудо си поминав при запознавањето и до ден денес ете сме ЛУДИ ! хахах на пример cakar_ulav |o$y(|-|0$0(|@l DisturbeD .. Али со Dr.Gonzo имав најјако запознавање, јас него не го познав ама тој мене во цела таа гужва не знам кај ме ископа хахахахха !! Уствари тогаш јас и себе не можев да се запознаам ..
Има добри луѓенца кои мора во најскоро време да ги запознаам .. посебно Marchisio (sun)
Би сакала да ги запознаам и Lepaa и violetmoon .. а може и Давор :)
да се надоврзам и со Bum-Bum сакам да се запознаам :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Епа јас почнав по малце да се дружам со сите. Ете со @миг21 , parvati ист смисол за хумор имаме :) , Sofija... , alba почнав полека на инбокс да ја замарам :) , Saladin го знам од кајгана и многу совети ми дели ама онака не се знаеме , kizzo и на скајп се имаме и си пееме турбо фолк :) S.B. Мај лов, па се надевам со некои кои ќе го зацврстам дружењето ќе ги упознам у живо летово
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo and alba

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Не одбивам пријателства од било каков вид. Виртуелните се поинакви од реалните, затоа што има и лажно претставување. Но се додека е другата страна фина кон мене и јас сум. Доколку не е сепак постои копчето блокирај или игнорирај. И да, зошто да не би се запознал со некои членови од форумов, кога ќе има прилика.
немој бе и ти со копчињата :zelen

Пријателства можат да се стекнат на секаде и да опстојуваат конкретно од форумот познавам тројца лепотанчиња и си ги обожавам :zelen И без ралика на тоа што ме знаат не чуствувам некоја си потреба да се цензурирам на форумот слободно си пишувам како што сакам, некои погоре рекоа доколку се познаваме со некој од форумот слободата на пишување би ни била ограничена како па де :zelen Овие другиве виртулени другарчиња шо ми се овде ги сакам некои повеќе, некои помалку и не верувам дека се поразлични во реалниот живот а Мелка ја сакам најмногу :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21