Препорака за компјутери/преносни комјутери и друго

zlatko2525

Нов член
18 јануари 2013
5
0
1
41
НФС мост вонтед 2012 е хардверски захтевна игра,а и не е добро оптимизирана и неможам со сигурност да ти потврдам дека ке можеш да ја играш ,а за Call of duty ке можеш сите до последен дел да ги играш на медиум сетинзи за квалитет на приказ.Како и да е,ЛАПтоп не е за игри освен ако не земеш некоја гејмер серија како ASUS G серијата,која кошта над 70 000 денари,но за тие пари ке склопиш десктоп конфигурација и ке можеш на сите игри на Ultra quality да ги играш.како и да е,ако си се решил за лаптоп гледај да има што е можно подобра графичка и минимум 4гб рам,никако си интегрирана графичка.Разгледај до колку пари ке дадеш за лаптоп и земајго тој со најдобра графичка за таа цена(се разбира и процесор да има солиден)А за фирм,дали е ASUS,toshiba,ACER,DELL не се замарај.Битно е да земеш најдобра кофигурација за вложените пари.
а оваа ќе ја биде или не nVidia GeForce 635 - 2GB , и планирам да дадам до 500 евра па ако може дај ми некој предлог, а и ти кажав дека не сум некој закоравен гејмер така кога ми е досадно да тепам време со некои подобри игри
 

dejan_str

Полноправен Член
22 јануари 2013
35
14
8
41
а оваа ќе ја биде или не nVidia GeForce 635 - 2GB , и планирам да дадам до 500 евра па ако може дај ми некој предлог, а и ти кажав дека не сум некој закоравен гејмер така кога ми е досадно да тепам време со некои подобри игри
ke Може да се играат сите игри,на медиум сетинзи за квалитет па дури и на HIGH за некои игри како Call of duty(Со исклучоци се разбира)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: zlatko2525

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Предложете ми слушалки as in headphones, не earbuds. Ми требаат онака за слушање на музика, играње игрици и слични секојдневни работи. Не сакам да бидат со микрофон и цената да се движи околу 500-600 денари. Баш сега гледам на страната на Емимедиа, ама сите ми изгледаат исто, не знам за кои да се одлучам.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Океј, си купив слушалки, но имам проблем. Ги приклучувам за лаптоп и звукот е како пригушен, не знам како поинаку да објаснам. Пробав и со музика и со игра, истото се случува. Одредени звуци се слушаат, одредени не. Еве на пример, кога слушам музика се слушаат бубњевите, гитарите исто така но многу лошо, а вокалот или не се слуша целосно или на моменти се слуша но ептен пригушено. Дали е до слушалките, дали постои некоја опција на лаптопот што треба да променам или едноставно лаптопот ми е сакат и нема поправка?
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Океј, си купив слушалки, но имам проблем. Ги приклучувам за лаптоп и звукот е како пригушен, не знам како поинаку да објаснам. Пробав и со музика и со игра, истото се случува. Одредени звуци се слушаат, одредени не. Еве на пример, кога слушам музика се слушаат бубњевите, гитарите исто така но многу лошо, а вокалот или не се слуша целосно или на моменти се слуша но ептен пригушено. Дали е до слушалките, дали постои некоја опција на лаптопот што треба да променам или едноставно лаптопот ми е сакат и нема поправка?
До слушалките е, кај мене од самсунгот на мобилен ми прави така.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
До слушалките е, кај мене од самсунгот на мобилен ми прави така.

Еј и мене ми прават од мобилен слушалки исто, али мислев зошто се оригинал, па одговараат само на мобилен од таа марка. Ги проверив и на мобилниов, истото го прават. Али која е поентата, слушалкиве се за компјутер, со микрофон и се. А па и тие токмаците од Нептун не можеа да ми кажат нешто...
Овие се иначе:

Headphones Canyon HS04.jpg
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Еј и мене ми прават од мобилен слушалки исто, али мислев зошто се оригинал, па одговараат само на мобилен од таа марка. Ги проверив и на мобилниов, истото го прават. Али која е поентата, слушалкиве се за компјутер, со микрофон и се. А па и тие токмаците од Нептун не можеа да ми кажат нешто...
Овие се иначе:
Пробај ги истите на мобилен. Ако работат, не е до нив.